Põltsamaa infoportaali arhiiv 2013-2016

Põltsamaa raamatukogu võõrustab tippkarikaturisti näitustPõltsamaa raamatukogu võõrustab jaanuari lõpuni Eesti ühe tippkarikaturisti Priit Koppeli pilapiltide näitust.

Rakverest pärit, praegu Keilas elava Priit Koppeli esimene pilt avaldati ajalehes Säde 1970ndate lõpus, kui ta õppis 4. klassis. Kui Priit oli kuuendas klassis, saavutas ta ajakirja Pikker korraldatud koolinoorte karikatuuride võistlusel kolmanda koha. Hiljem avaldas Pikker veel kümmekond Koppeli tööd.

Pärast Pikri sulgemist tegi mees joonistamisesse paarikümneaastase pausi. Uuesti jõudsid tema pildid avalikkuse ette 2011. aastal, kui hakkas ilmuma ajakiri Pilkaja.

„Eestis on praegu umbes 30 karikaturisti, keda avaldatakse," mainis Koppel kunagi Keila linnalehes. „Mitmed suured ajalehed on võtnud tööle oma karikaturisti ja teistele sealt kõrvalt leheruumi ei jagu.“

Igapäevaselt IT-lahenduste arendamisega tegelev Priit Koppel on  tänaseks üks tunnustatumaid Eesti karikaturiste, kelle tööd on jõudnud ka rahvusvahelistele pilapildivõistlustele. Lisaks on ta Eesti Humoristide Liidu juhatuse liige, kes soovib karikaturismi seada teiste kunstiliikide kõrvale väärikale positsioonile ja tõsta kogu liit loomeliitude sekka.

Näitus Priit Koppeli pilapiltidest on avatud Põtsamaal Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus 30. jaanuarini.


Uudiste arhiiv
Powered by mod LCA