Põltsamaal on kolm huvikooli. Põltsamaa Muusikakoolis on võimalik õppida mitmeid pille alustades klaveri, viiuli ja kitarriga ning lõpetades akordioni, puhk- ja löökpillidega. Koolis on hinnas rühmaõpe ja koos musitseerimine- tegutsevad ansamblid, bändid. Igal suvel toimuvad muusikakoolis rahvusvahelised puhkpilli- ning keelpilli- ja kitarrimängijate suvekoolid. Põltsamaa Kunstikoolis saab igaüks oma loovuse proovile panna. Koolil on oma savikoda ja klaasikoda. Põltsamaa Spordikoolis tegutsevad jalgpalli, kergejõustiku, maadluse, võrkpalli ja suusatamise treeningrühmad. Trennid toimuvad kaasaegsete võimalustega spordihallis „Felixhall“, mille juures asub ka kunstmuruväljak ja tenniseplats. Lisaks saab piirkonna spordiklubides harrastada kiiruisutamist, jalgratta-, kardi-, ja rallisporti, korvpalli, kanuu- ja kajakisõitu.

Põltsamaa Kultuurikeskus korraldab kohalikke traditsioonilisi kultuurisündmusi ja toob piirkonda professionaalset kunsti: teatrietendused, tuntud muusikute kontserdid. Kultuurikeskuse huviringides saab tegeleda rahvakultuuriga, harrastada mitmeid tantsustiile, osaleda laulu- ja näiteringides ning linna puhkpilliorkestris. Majas tegutseb ka telgedel kudumise ning taimeseade ring. Külades tegelevad kohaliku kultuurielu edendamisega Kamari Seltsimaja, Lustivere Kultuurimaja, Adavere vaba aja keskus ja Võisiku Külamaja. Noorsootööga tegeleb Põltsamaa noorte ja elukestva õppe keskus, kus toimuvad ühistegevused erinevate huvidega lastele ja noortele. Põltsamaal asuv Jõgevamaa Keskraamatukogu näitab regulaarselt rahvusvaheliselt tunnustatud väärtfilme ja parimaid Eesti linateoseid. Piirkonnas on palju aktiivseid käsitöötegijaid, kes on koondunud mitme seltsi ümber. Suvel toovad kultuurisündmused lossihoovi tuhandeid külastajaid. Piirkonnas on aktiivne Kaitseliidu tegevus.

Kevadest-sügiseni pakub Põltsamaa jõgi elamuse kanuutajatele, piirkonnas tegutseb kolm kanuumatkade korraldajat. Suvitajate meelispaigaks on saanud Kamari järve puhkeala, kohalike seas tuntud ka „Kamaari saartena“, milleni viib Põltsamaa linnast kergliiklustee. Autospordihuvilistele on aga avatud Põltsamaa Kardirada ja Piiroja Rallikrossirada. Kuningamäe valgustatud terviserajad ootavad talvel suusatajaid ja muul ajal jooksjaid, kõndijaid. Sisehalli küll askeetlikes tingimustes on juba mõnda aega tegutsenud rula- ja BMX-rattasõiduhuviliste seltskond.

Piirkonnas pakuvad maitseelamusi kümme söögikohta, igaüks neist isemoodi – leiad siit nii kohvik-restorane, pubihõngu kui ka pizzakoha. Kohalikku veini tutvustab Põltsamaa Felix veinikelder. Turistide seas populaarseks kujunenud Põltsamaa lossivaremed ja roosiaed on sama hinnatud ka kohalike elanike seas.

 

VAATA LISAKS

KÜLASELTSID