Põltsamaa piirkonnas on mitmekesine ettevõtlus – siit võib leida toiduainete-, metalli-, puidu-, õmblus-, metsa- ja mööblitööstusi, vilja- ja karjakasvatajaid, suuremaid ja väiksemaid, tuntud ja vähemtuntud ettevõtjaid.

Igaüks meist oskab nimetada mitut AS Põltsamaa Felixi poolt valmistatud toodet (vihjeks: sinep, vein, mahl, smuuti, ketšup, majonees, küüslaugusupp. Juustusõbrad  leiavad endale sobivat E-Piima Põltsamaa Meierei juustutoodangust ja varsti saavad  jaapanlasedki  nautida Põltsamaal  valmistatud Eesti juustu.

AS Kitzinger-Progress ekspordib 85% roostevabast terasest valmistatud toiduainete tööstuste seadmeid Saksamaale. Romec  Metall OÜ paigaldab roostevabast metallist torustikke ja hooldab neid nii Eestis kui ka väljaspool Eestit. Puit-Profiil AS realiseerib suurema osa liimpuidust valmistatud tooteid Skandinaaviamaadesse. Tallinn –Luhamaa  maanteel sõitja märkab kindlasti Puhu-Ristis puitmajade tootja AS Palmako uusi tootmishooneid. Pea igast Eestimaa koolist võib leida AS TK-Team valmistatud tahvleid. AS Merit Tarkvara raamatupidamistarkvara kasutatakse nii Eestis kui ka Soomes. Korduvalt oleme nautinud Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtul FIE Katre Arula omanäolisi käsitööna valminud kleite.

Aga meil ei ole eriti elektroonika- ja IT-ettevõtteid, kaugtöökohti. Kas see on sinu võimalus?

 

VAATA LISAKS