Hea, lugeja!

Põltsamaa infoportaali asutaja ja toimetajana olen otsustanud kandideerida oktoobris toimuvatel valimistel Põltsamaa valla volikokku. See asetab mind väga delikaatsesse olukorda. Ühelt poolt soovin seista infoportaali kui Põltsamaa inimese jaoks olulise infokanali usaldusväärsuse ja poliitilise sõltumatuse eest, teisalt soovin osaleda valimiskampaanias ning panustada oma kogemuse ja ideedega Põltsamaa arengusse.

Annan aru, et need soovid on vastuolulised. Püüan teha kõik selleks, et portaali toimetamise põhimõtted oleksid valimiste perioodil kõigile üheselt mõistetavad ning tagaksid kõigile valimistel osalejale võrdsed võimalused.

Olen enda kui portaali kui toimetaja jaoks sõnastanud mõned reeglid, millest juhindun valimistulemuste selgumiseni 15. oktoobri õhtul. Olgu need siinkohal ära toodud.

1. Infoportaal ei avalda arvamuste rubriigis kohalike valimistega seotud ja volikokku kandideerivate inimeste lugusid (va valimiskomisjoni tekstid ja kandideerivate ühenduste programmid).

2. Esiküljevaatest on eemaldatud kõik varem avaldatud kohalike valimistega seotud lood.

3. Uudiste rubriigis avaldatakse valimiskomisjoni teateid.

4. Valimistel kandideerivatel poliitilistel ühendustel on enne 5. septembrit õigus avaldada portaalis üks uudis oma esinumbri ja/või mõne teise esile tõstetud kandidaadi kohta. Teade selle kohta tuleb saata aadressile info(ätt)meediapluss.ee.

5. Pärast 5. septembrit avaldab portaal kõigi Põltsamaa valla valimistel osalevate poliitiliste ühenduste kandidaatide nimekirja.

6. Hiljemalt 10. oktoobril avaldab portaal kõigi Põltsamaa valla valimistel osalevate poliitiliste ühenduste valimisprogrammid, mis on selleks ajaks saadetud aadressile info(ätt)meediapluss.ee. Kõik laekunud programmid avaldatakse ühel leheküljel. Programmid järjestatakse vastavalt valla valimiskomisjoni poolt välja selgitatud järjekorrale.

7. Portaal ei avalda uudiste rubriigis valimistel kandideerivate isikutega seotud uudiseid, kui selleks puudub selge avalik huvi.

8. Portaal ei avalda valimistel kandideerivate poliitiliste jõudude reklaame.

Raivo Suni
Põltsamaa.info

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda