Homme on lastekaitsepäev.

Igal aastal on lastekaitsepäev viinud mu mõtte ühte kohta – kelle eest me peame last kaitsma? Vastus on vastik:  iseenda eest. Täiskasvanu  eest, kes arvab endal olevat tugevama õiguse.  Suurte inimeste eest, kelle oma mina  pimestab pilgu, et näha enda ümber väiksemaid.

Lastekaitsepäev on tähtpäev, mille eesmärk on juhtida tähelepanu meie kõige pisemate õigustele ja heaolule. Lastekaitse tähtsus ja tähendus on ajas muutunud. Mida peeti  50 aastat tagasi ainuõigeks kasvatuslikuks käitumiseks, on tänases ühiskonnas taunimisväärne.

Täna on laps täisväärtuslik ühiskonnaliige, kellel on õigus enesemääramisele, olla aktsepteeritud  ning  kelle suunas on igasugune vägivald lubamatu.

Ma olen nõus, et ema-isa amet on üks maailma raskemaid. Oma pingutuste eest tagasisidet saad heal juhul  aastakümneid hiljem. Tasu tehtud "töö" eest võib sind vanaduspõlves muuta maailma õnnelikumaks inimeseks või lõigata hinge valusamalt, kui sa ette kujutada oskad.

Loodan kogu hingest, et sel päeval mõtlevad lapsevanemad oma rollile, vastutusele ja väärtustele, mis nad oma isikliku eeskuju ja käitumisega  oma lastele ellu kaasa annavad. Ärge kinkige oma lastele alandust ja häbi oma vanemate pärast, mis hallide varjudena inimest eluks ajaks jälitama jäävad.

Positiivsus ja rõõm lapsepõlvest on hea pagas, millega suurde ellu minna. Tehke oma laste päevad päikeseliseks! Kinkige neile usaldust ja armastust, millest täiskasvanu eas rasketel aegadel tuge leida. Ja ärge unustage – headel vanematel on head lapsed!


Taimi Rao
Trolli Mängupesa juhataja

Foto: Liina Laumets

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda