Kui Advanced Sports Installations Europe AS pöördus Põltsamaa linna poole, et osta ära vana EPT spordihoone, oli see linnavalitsusele hea uudis. Oli ju linn juba aastaid otsinud lagunema kippuvale majale kosilast.

Ka hind, mida ettevõtja pakkus – 50 000 eurot - on umbes suurusjärgus, mille olid välja arvutanud kinnisvarahindajad. Enne kui müügiks läheb, peab sellele oma õnnistuse andma veel keskkonnaminister. Pole ühtegi põhjust, miks minister sellist tehingut ei toeta.

Ja nii me näeme suure tõenäosusega, kuidas 2017. aasta teisel poolel rajatakse spordisaali tehas, mis hakkab kasutatud kunstmuru töötlema ümber plastgraanuliteks. Põltsamaa saab juurde 12 uut töökohta.

Rõõm võiks olla piiritu, aga...

Täna kasutab lagunevat spordihalli seltskond vigurrattureid: aktiivseid trikirattureid, tõuksipoisse ja -tüdrukuid on ehk kokku mõnikümmend. Kaasaelajaid on rohkem. Näiteks sisehalli Facebooki-lehe fänne on rohkem kui 500.

Kõik need ratturid on leidnud endale hobi, mis arendab ja aitab veeta vaba aega. Katus pea kohal ja ports saali rajatud rampe lubab trikke teha ka siis, kui taevast sajab pussnuge ja väljas on krõbedad talveilmad.

Mis saab neist noortest?

Põltsamaa linn on ettevõtjalt saadavad 50 tuhat eurot kenasti mahutanud oma eelarvesse. Lõviosa - 30 tuhat eurot - kavatseb linn kasutada kergejõustiku harjutusväljaku projekteerimiseks ja ettevalmistustöödeks. Ülejäänud 20 tuhande euro kohta eelarve seletuskirjast ühest viidet ei leia, see pudistatakse ilmselt muude kulutuste vahele laiali.

Tegelikult on see kurb.

Parema meelega oleks tahtnud näha, et sisehallist laekuv raha oleks kasutatud noorte vabaajategevuste rikastamiseks, miks mitte alternatiivse rulapargi rajamiseks linnas.

Hetkel tõstab linn nii kaudses kui ka otseses mõttes noored tänavale ja annab mõista: „vaadake ise, kuidas hakkama saate.“

Raivo Suni, Põltsamaa.info

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#2 kodanik 2017-05-17 22:22
Mida linn on teinud selle spordihoone elushoidmiseks, noorte suunamiseks ja ka kontrolliks ? Metsik ruum noorte vaprate kannatamisega, kontrollimatu tegevusega ja olematute olmetingimustega!
Kui linnal ei ole raha selle kordategemiseks ja hooldamiseks, kütmiseks, sanitaartingimuste tagamiseks ja ka ühe vastutava isiku/treeneri/töötaja ülalpidamiseks - umbkaudne kulu minimaalselt 30 000 Eur-i aastas, siis parem juba tehas ja tootmine .
Või võtke rahakott välja ja tehke midagi noorte heaks ?
Meil ei suudeta lossi hoidmiseks, veel taastmiseks raha leida kust see teise spordihoone raha tuleb ?
Tsiteeri
#1 Jaan 2017-05-15 17:34
Nii ta on, kuna enne on linnaviletsust huvitanud elanikud v.a enne valimisi natuke.
Tsiteeri