Üle-eelmisel nädalavahetusel toimusid Horvaatias maailmameistrivõistlused rannamaadluses. See on üks maadluse alasid, mis on väga populaarne just lõunamaa piirkondades.

Eesti oli esindatud nelja võistlejaga, kellest pooled olid Põltsamaalt. Meilt arvati koondisesse Kaimo Aljas ja Jako Kivimägi.

Kuna võistlused toimusid kõikidele vanuseklassidele ja osalemas olid ka naised, siis konkurents kujunes seekordsetel võistlustel tihedaks. Osavõtvaid riike oli üle kahekümne ja seekord olid teistest peajagu üle Iraani maadlejad, kes olid esindatud vabamaadluskoondise tasemel.

Põltsamaa maadlejad võistlesid kadettide ja juunioride vanuseklassides ja etteruttavalt olgu öeldud, et ainukesed kaks kaotust tuli meil vastu võtta Iraani maadlejatelt.

Jako Kivimägi oli rahvusvahelisel tiitlivõistlusel esmakordselt ja debüüt õnnestus. Jako saavutas kolm võitu ja ühe kaotuse ning protokolli kanti kolmas koht. Võib arvata, et nädalane treeninglaager Poolas oli üks medalivõidu aluseid.

Laupäeval olid võistlemas juunioride vanuseklassi rannamaadlejad. Meilt tegid kaasa 70 kg kaaluvad Kaimo Aljas ja Jako Kivimägi. Loosiõnn meie maadlejaid ei soosinud. Olles ühes alagrupis pidid nad ka omavahel kohtuma.

Võistlused alagruppides möödusid tõrgeteta, Kaimo võitis alagrupi ja Jako saavutas teise koha. Seega finaalivastaseks sai Kaimo iraanlase ja Jako maadles pronksmedalikohtumisel kreeklasega.

Kuigi seekord Kaimo finaali kaotas, oli meie maadleja kindel otsus, et järgmisel aastal saab temast maailmameister. Kaimo Aljasele oli see juba teine hõbemedal maaimameistrivõistlustelt, eelmise võitis ta 2014. aastal kadettide vanuseklassis.

Jako Kivimäe medalikohtumine kujunes väga tasavägiseks, kuna tegemist oli viis aastat vanema ja väga liikuva maadlejaga, siis jäi meie maadleja kohe kaotusseisu. Maadlusaja viimasel minutil leidis Jako vastase nõrgad kohad üles ja õige taktika valik aitas võitu vormistada. See oli meie maadleja töövõit ja tulla koju tiitlivõistlustelt kahe pronksmedaliga on super saavutus.

Jako Kivimägi lõpetab hetkel Lustivere Põhikooli ja ta on suutnud sellel kevadel edukalt siduda treeninglaagrid, võistlused ja kooli lõpetamise. Pikalt Jako puhata ei saa, kuna kohe algab ettevalmistus Euroopa kadettide meistrivõistlusteks, mis toimuvad järgmisel kuul Rootsis.

Teised Eesti rannamaadlejad seekord medaliteni ei jõudnud, neil jäi parimeks tulemuseks Viljandi poisi saavutatud neljas koht.

Fotol meie mehed koos treener Arved Külanurmega pärast võistlust (Facebook)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda