Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed maailmameistrivõistlused rannamaadluses kõikidele vanuseklassidele. Neljandat korda osalesid nendel võistlustel Põltsamaa SK Nipi maadlejad.  Eesti meistrivõistluste põhjal arvati Eesti koondisesse Aimar Andruse, Jako Kivimägi ja Marek Kütt. Meenutades ajalugu, siis on nendelt võistlustelt maailmameistrina saabunud Eestisse Johanna Kikkas ja medalid on ette näidata ka Kaimo Aljasel ning Jako Kivimäel.

Osalejate arvates oli seekordne võistlus eelnevatega võrreldes kõige konkurentsitihedam. Kohal olid maailma tugevamad maadlusriigid eesotsas Türgi, Iraani, Venemaa, Ukraina ja USA-ga.

Suuremad lootused olid meil seotud võistluste ajal 21-aastaseks saanud sünnipäevalapse Aimar Andrusega. Aimar võistles kaalukategoorias kuni 70 kilogrammi, mis kujunes võistluste konkurentsitihedamaks kaalukategooriaks, kuna seal oli võistlejaid 20 ja esindatud olid kõik tugevad maadlusriigid. Meie maadleja kontosse jäi kolm võitu ja üks kaotus ning sellest piisas pronksmedali võiduks. Seekord pidid Aimari paremust tunnistama Türgi, Norra ja Kreeka maadlejad. Ainus kaotus tuli vastu võtta hilisemalt maailmameistrilt, kes esindas Ukrainat.

Noorte vanuseklassis saavutas Jako Kivimägi 9. koha, mis on tagasiminek võrreldes eelmise aasta medalivõitudega.

Marek Kütt võistles juunioride ja täiskasvanute arvestuses ja seal jäi parimaks tulemuseks samuti üheksas koht.

Eesti parima vabamaadleja Aimar Andruse aastalõpp on täis rahvusvahelisi võistlusi ja laagreid. Juba kolmapäeval on meie maadleja Moskvas, et osaleda kümnepäevases treeninglaagris enne Poolas toimuvaid maailmameistrivõistlusi.
Viimasel aastal on meie maadleja teinud tõsist koostööd treeningute ja maadlustehnika vallas mitmekordse maailmameistri ja olümpiavõitja Sergei Beloglazoviga. Kuna maailmameistrivõistlusteni on aega üks kuu, siis praegu käib tippvormi ajastamine ja psühholoogiline ettevalmistus, mida saab realiseerida ainult välislaagrites tugevate partnerite ja välistreenerite kaasabil.

Foto Aimar Andruse FB-lehelt

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda