Järgmisel aastal oma 100. sünnipäeva tähistav Sollefteå saatis Põltsamaale eelkutse osaleda järgmisel aastal linna juubelipidustustel.

Rootsis paiknev Sollefteå on samanimelise kommuuni keskus, millega Põltsamaa linn sõlmis juba 1992. aastal sõprussidemed. Suhtlus Rootsi omavalitsusega oli ehk aktiivsem 1990ndate alguses, mil rootslased aitasid Põltsamaad mitmesuguse humanitaarabiga. Ent vastastikku suhtlemist on olnud ka hiljem.

Sollefteå linnapea Mikael Sjölund saatis Põltsamaa Linnavalitsusele eelkutse osaleda Sollefteå juubelipidustustel 2017. aasta 6. juunil.

"Loodame, et te märgite selle oma kalendrisse ja leiate aega külastada Sollefteåd osalemaks pidustustel," kirjutab Sjölund. „Üksikasjalikuma kava saadame teile uue aasta alguses.“

Sollefteå kommuun paikneb Kesk-Rootsis, Västermorrlandi maakonnas ja koosneb seitsmest asulast. Kommuuni keskuseks on Sollefteå linn, kus elab umbes 8500 elaniku. Linna õigused sai Sollefteå 1917. aastal.  

Lisaks Põltsamaale on  Sollefteå sõpruslinnadeks veel Nykarleby (Soome), Esashi (Jaapan), Steinkjer (Norra), Rudniki (Poola) ja Madison (USA).

Fotol Sollefteå peatänav (Fredrik Malmquist, Wikimedia Commons)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda