MTÜ Ants Paju nimeline fond pöördus Põltsamaa linna poole palvega planeerida Põltsamaa valla 2018. aasta eelarvesse 1500 eurot Ants Paju mälestuspingi rajamiseks Jõgeva linna.

"Uude Jõgeva valda rajatav Ants Paju mälestuspink on tähismärgiks nii praeguse Jõgeva maakonna elanikele kui külalistele. Märk, mis sümboliseerib mitte alistumist võõrvõimu poolt purustatud elusaatusele. Märk, mis tähistab julgust ning vabadust mõelda ja tegutseda suurelt oma paikkonna hüvanguks," ütles Ants Paju tütar ja MTÜ juhatuse liige Angela Rehi.  
Rehi sõnul oli Ants Paju  elutööks Sõpruse Park Põltsamaal graniitskulptuuride ja nimeliste puudega ning monumentaalskulptuuriga " Kalevipoeg kündmas".

Mälestuspingi idee autor on Jõgeva Lions Klubi president Kalle Pint. Pingi rajamine läheb maksma hinnanguliselt 14 000 eurot ja selle teostajaks on skulptor Tauno Kangro.

Pingi asukohana on kavandatud Jõgeva kesklinna haljasala, purskkaevu läheduses. Ideekavandi järgi kujutab mälestuspink graniidist kõnepulti, millest lähtuvad 2 tammepuust pinki. Pinkide otstes on graniidist tahukad. Graniiti on graveeritud Ants Paju tekstid ning annetajate nimed. Graniidil pronksist detailid, käed avatud raamatut hoidmas, märkmik ja sulepea, kettaheitja ketas ja medal.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#3 see on susser teema 2017-10-01 08:26
14-tuh ega see nali pole.mulle tundub,et siin jagatakse asi pooleks tütar ka Kangro.Kahtlane ri idee.
Tsiteeri
#2 ooo 2017-09-30 11:37
aga las Jõgeva paneb oma pingi ikka oma rahadega, Põltsamaa võiks oma pingi panna jh Sõpruse parki
Tsiteeri
#1 Endel 2017-09-29 12:40
Samuti võiks üks Ants Paju nimeline pink olla Põltsamaal Sõpruse pargis selle looja auks. Pingi saaks teha isegi odavamalt kui 14000 € eest.
Tsiteeri