Haridus- ja teadusministeerium tunnustab 7. oktoobril aasta õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab" neid haridustöötajaid, kes annavad teistele oma tehtud tööga eeskuju. Parima gümnaasiumiõpetaja tiitlile kandideerib tänavu teiste hulgas ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja Agne Kosk.

Haridus- ja teadusministeerium iseloomustab Agnet järgmiselt:

Agne Kosk on õpetaja, kes toetab süsteemipärase tagasisidestamise, huvitavate ja mitmekülgsete õpptegevuste ning ergonoomilise õpikeskkonna loomise kaudu õpilaste individuaalset arengut. Ta on täpsuse, töökuse ja empaatiavõimega õpilastele eeskuju ning nende väärtushinnangute kujundaja.

Õpetaja Agne on väga hea suhtleja, konkreetne ja sõnapidaja. Tema tunnid algavad alati väga täpselt ja on ka väga hästi ette valmistatud. Õpilaste sõnul on õpetaja Agnel nende jaoks alati aega. Ta kuulab ka neid muresid, mis pole seotud aineõpetusega ja aitab neile leida lahendusi.

Ta on oma õpilastesse süstinud ingliskeelse kirjanduse lugemise pisiku. Sügisel ja kevadel, kui ilmad soojad, minnakse raamatut lugema õue, kas või puu otsa. Külmemal ajal võib tund toimuda hoopis kodundusklassis, et ingliskeelsete retseptide järgi saaksid valmida mõne rahvusköögi hõrgutised. Kogu tegevus köögis toimub seejuures muidugi inglise keeles.

Agne on aktiivne ka tunniväliselt. Ta käib sageli digikoolitustel ja on korraldatud majandussuuna õpilastele seminari finantsharidusest, millest tegi video nendele õpilastele, kes ei saanud osaleda. Agne saab hästi läbi nii lapsevanemate kui ka kolleegidega ja kuulub õpetajate esindajana Põltsamaa ühisgümnaasiumi hoolekogusse.


Aasta gümnaasiumiõpetaja tiitlile kandideerivad lisaks Agnele veel Saku gümnaasiumi kunstiõpetaja Eda Piisang ja Tartu Tamme gümnaasiumi keemiaõpetaja Aleksandr Kirpu.

Fotol aasta gümnaasiumiõpetaja nominendid 2017 (vasakult Agne Kosk, Aleksandr Kirpu ja Eda Piisang). Autor/allikas: haridus- ja teadusministeeriumi/ERR

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#1 lapsevanem 2017-09-26 13:00
Tore uudis põltsamaalastele ja kui veel arvestada seda,et Aleksandr Kirpu oli enne Tamme Gümnaasiumisse siirdumist samuti Põltsamaa Gümnaasiumi õpetaja, siis seda toredam uudis. Väikeses linnas nii tublid õpetajad. Kõikidele õpetajatele jõudu ja edu.
Tsiteeri