9. –13. oktoobrini kutsuvad Eesti toiduainetööstused kodumaise toidu sõpru endale külla. Teiste hulgas avab külastajatele uksed ka Põltsamaa Felix.

„Käimasoleval Eesti toidu kuul ja avatud toiduainetööstuste nädala eel on kodumaine kvaliteetne ja maitsev toit eriti suure tähelepanu all ning parim viis näha, kuidas valmivad omamaised tooted, on minna seda tootja juurde oma silmaga vaatama,“ kutsus maaeluminister Tarmo Tamm toiduhuvilisi üles olema aktiivsed.

Põltsamaa Felixit saab külastada 10. ja 11. oktoobril kell 10:00-11:30, 13:00-14:30, 15:00-16:30. Kuna kohtade arv on piiratud, siis tuleb ekskursioonidel osalemiseks end eelnevalt registreerida Avatud toidutööstuste nädala kodulehel: http://eestitoit.ee/et/content/avatud-toidutoostuste-nadal-2017

Avatud uste päeval saab külastaja näha Põltsamaa Felixis kõrvitsatoodete, mahlade ja veini tootmist. Degusteerida saab köögivilja tooteid, mahla, smuutit ja kastmeid. "Võimalusel teeme veini degusteerimist meie veinikeldris," teatas ettevõte.

Eesti toidutööstused avavad ühiselt uksed juba teist korda ning ühtekokku saab üle Eesti tutvuda 26 tootmisettevõttega.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul on avatud toiduainetööstuste nädala näol tegemist suurepärase võimalusega näha ja kogeda, millistes tingimustes valmib meie igapäevane toit, ning veenduda selle tervislikkuses ja kvaliteedis. „On rõõm, et nii paljud toidutööstused on nõus avama nädalaks oma uksed. Loodan, et inimesed hindavad seda ja kasutavad pakutavat võimalust aktiivselt,“ lisas Potisepp.

Lisaks Põltsamaa Felixile ootavad sel päeval külastajaid A. Le Coq, Ande Juustufarm, Artocarpus, Balbiino, Balsnack, Balti Veski (Veski Mati), Breti (Luke Farmimeierei), Ecofarm, Estover Piimatööstus, Jaanihanso, Kalev, Leibur, Lõuna Pagarid, Maru Food, Minna Sahver, Moe, RemedyWay, Saidafarm, Saku Õlletehas, Salvest, Scanola Baltic (Olivia), Sepa mahetalu, Tallegg (HKScan Estonia), Tamme talu ürdiaed ja Uvic

Avatud toidutööstuste nädalat veavad Maaeluministeerium, Eesti Toiduainetööstuse Liit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Foto Põltsamaa Felix (Wikimedia Commons)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda