Energiaettevõte Adven koos Keskkonnainvesteeringute Keskusega investeerib Adaveres kaasaegse katlamaja rajamiseks 350 000 eurot.

Adaveres aitab uue katlamaja ehitamine ära hoida ligi 30 protsendilise hinnatõusu, sest amortiseerunud tootmisseadmetega jätkamine tähendaks edaspidi põlevkiviõlist soojuse tootmist, mis on puitkütustest ligi kolmandiku võrra kulukam.

“Kaugküttekulud on eriti maapiirkonnas igale kodule ja ettevõttele olulised väljaminekud, mistõttu on eriti hea meel, et tänu investeeringutele saame pikaks ajaks tagada sama hinnataseme või hinda isegi langetada,” selgitas Adven Eesti investeeringute ja arenduse valdkonna juht Priit Tiit Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusmeetme olulisust. “Võib isegi öelda, et stabiilselt säästlikud kaugkütte kulud tõstavad piirkonna konkurentsivõimet sest annab ettevõtjatele kindla seljataguse ja võimaluse mõelda teistele arendustele.”

Adavere uues katlas on võimalik kasutada puiduhaket ja erinevaid puidutööstuse jääke, aga ka tükiturvast, mis tagab piirkonna kodudele ja ettevõtetele pikaajalise hinnastabiilsuse. Erinevalt põlevkiviõli katlast, mis jääb alles talviste tipukoormuste katmiseks, ei maksustata puitu aktsiisiga.

Adaveres ehitavad 40-aastat vana katlamaja asemele kaasaegse katlamaja riigihankes parima esitanud Rapla Metall OÜ ja AS Tamult. Vastavalt lepingule lõpetatakse katlamaja ehitustööd 2018. aasta kevadel.

 

Foto on illustratiivse tähendusega

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda