Viimased kuus suve on Põltsamaa lähistel Sarapiku talu pererahvas valmistanud maisilabürindi. Erand pole ka tänavune aasta, kirjutab Postimees.

"Kõige varem oleme labürindi avanud juba 25. juulil, kuid tänavu saime 1. augustiks selle valmis," märkis Sarapiku talu perenaine Kristi Sakk.

Ta tõdes, et külastajaid on vihmase ilmaga vähe, kuid seevastu kohtab ta tihti enda talus neid, kes end ilmast üldse häirida ei lase.

"On selliseid ägedaid inimesi, kes panevad end soojalt riidesse, kummikud jalga, kummiülikonna selga ja lähevad siis labürinti kontrollpunkte otsima," märkis Sakk.

Kuigi vihmane suvi pole Sarapiku taluhoovile külastajate horde toonud, pole kehv suvi Kristi Sakile põhjus pääsu labürinti sulgeda. "Jääme ikka septembri lõpuni avatuks ning teeme labürindi kindlasti ka uuel aastal," lisas ta.

Esimest korda oli Sarapiku maisilabürint külastajaile avatud 2012. aastal. Tollal pälvis laialdast tähelepanu põllule "joonistatud" kikilipsuga ilves. Tänavu tähistab labürint Eesti sünnipäeva ja maisipõllus on noodid - riigi hümn.

Foto Tore talu Facebooki-lehelt

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda