Helilooja Ivar Must andis kohtusse Põltsamaa Felixi, sest viimane keeldub helilooja väitel 22 aastat loata kasutatud tunnusloo eest autorile tasu maksmast, kirjutab Postimees.

Tüliõunaks on Põltsamaa mahlareklaami jaoks kirjutatud tunnuslaul "Põltsamaa, ehtne ja hea", mis valmis juba 1994. aastal. Loo teeb keeruliseks see, et viisi valmimisel jäi kirjalik leping sõlmimata ja helilooja andis loomingu lihtsalt tellijale üle. Must leiab nüüd, et suurfirma oleks pidanud ise selle eest hea seisma, et leping oleks sõlmitud ja kokkulepe seadustatud.

Helilooja tunnistab, et tal endal oli tunnuslugu kiire aja tõttu mitmeks aastaks ununenud. Kui aga seda hakkas Põltsamaa toodete reklaamidest kostma söögi alla ja söögi peale nii raadiost kui ka teleekraanilt, oli helilooja võtnud ühendust autorite ühinguga. Ta oli uurinud, kas selle peo eest talle ka ikka autoritasu laekub.

Selgus, et autorite ühing reklaamimuusika autoritasu ei kogugi. Teose kasutamise reklaamis ning tasu selle eest peavad reklaami tellija ja autor kokku leppima omavahel.

Must nõuab Põltsamaa Felixilt kohtu kaudu üle 50 000 euro (koos kõigi kaasnevate nõuetega).

AS Põltsamaa Felix vaidleb Ivar Musta hagile vastu, kuid ei soovi esialgu vaidluse tagamaid täpsemalt selgitada. Kohtus firmat esindava advokaadibüroo Ellex Raidla partneri Ants Nõmperi kinnitusel on Must pärast ASi Põltsamaa Felix vastu hagi esitamist mitu korda oma autoriõiguse rikkumise etteheite ümber sõnastanud.

"Kohus on andnud Mustale lisaaega nõude täpsustamiseks. Pärast seda, kui Ivar Must on esitanud täpsustused ja on toimunud eelistung, saab ka ASi Põltsamaa Felix jaoks selgeks, mida täpsemalt talle ette heidetakse. Siis on AS Põltsamaa Felix valmis selgitusi andma."

Kohtu esimene eelistung on määratud 22. augustile. Ivar Musta esindab kohtus LEADELL Pilv Advokaadibüroo.

Loe pikemalt Postimehest!

Foto autor Põltsamaa Felix (Wikimedia Commons)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#4 otsitakse nõrku ja lolle 2017-07-31 07:40
Palka maksab vastavalt inimeste nõudmistele aga keegi ei küsigi, sest enamus on pensijonärid,töövõimetud ja töötukassapoolt saadtetud,muidugi Ukraina ei puudu kuskilt.
Tsiteeri
#3 Endel 2017-07-29 12:38
Uskumatu,et nelja sõna eest nõutakse 50000 eurot! Ahnusel pole piire.
Tsiteeri
#2 Aadu 2017-07-25 08:48
Felix ei jõua palkagi maksta,huvitav kust ta selle raha leiab...
Tsiteeri
#1 loomulikult 2017-07-23 17:26
Aga loomuikult ausus peab võitma.
Tsiteeri