OÜ Löök Ehitus kaebas 30. juunil Tartu halduskohusse Põltsamaa Linnavolikogu otsuse, millega linn võõrandas Pajusi mnt 18j kinnistu otsustuskorras Advanced Sports Installations Europe AS-le.

"Kuna samale kinnistule on ostusoovi avaldanud mitu äriühingut, siis lähtuvalt võrdse kohtlemise põhimõttest ning kooskõlas Põltsamaa linnavara võõrandamise aluseks oleva määrusega, tuleks vaidlusalune kinnistu võõrandada avalikul enampakkumisel," leiab OÜ Löök Ehitus.

Kebaja soovib linnavolikogu otsuse tühistamist selles osas, mis puudutab spordihalli võõrandamist otsustuskorras.

Vana EPT-spordihoone on olnud Põltsamaa linna munitsipaalomandis 2007. aasta veebruarist. Linn on üritanud seda aastate eest korduvalt müüa, kuid tulutult.

2016. aasta sügisel pöördus linnavalitsuse poole Advanced Sports Installations Europe AS, kes soovis kinnistu 50 000 euroga ära osta, et rajada hoonesse spordiväljakute kunstmuru ümbertöötlemise tehas. Tehasega pidanuks saama linn ka kümmekond uut töökohta.

Tänavu 16. mail kogunenud linnavolikogu otsustas hoone võõrandada otsustuskorras Advanced Sports Installations Europe ASile.

Volikogu otsusest teada saanud pöördus OÜ Löök Ehitus linnavalitsuse poole ja väitis, et linn müüb kinnistut turuhinnast odavamalt. Ühtlasi avaldas Löök Ehitus, et soovib samuti osta spordihoonet.
 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#3 Endel 2017-07-18 10:30
Karta on, et siit tuleb jällegi uus tagasilöök tootmisele ja töökohtade loomisele analoogselt rapsitehasega.Inimeste jonnakusel pole piire.
Miks ei ole midagi kuulda endise ametikooli hoonete kasutusele võtmisest, need on praktiliselt linna külje all. Seal on täismõõtmeline võimla, ühiselamud, õppehooned jne. On need määratud lammutamisele? Räägitud on vaid sealse vana ajaloolise koolihoone müüki panekust, kuid tulemusteta.
Tsiteeri
#2 Korruptant 2017-07-14 12:36
Ei kujuta ette kuidas teha pakkumist linnavara omandamiseks kui avalikkust pole teavitatud sellisest KOV soovist. Ma tahaks osta linnavalitsuse hoonet ja lähen teen neile homme pakkumise. Teen sinna vangla korrumpeerunud ametnikele ja võtan tööle 10 valvurit. Muide artikkel on eksitav. KOV pole püüdnud seda hoonet korduvalt ja tulutult enampakkumisel võõrandada. Seda püüti teha vaid korra ja 7 aastat tagasi.
Tsiteeri
#1 nojh 2017-07-08 11:21
Eks Puurmanis asuv hoone hakkab kokku kukkuma ju seepärast uut vajabki, aga oleks siis ju ka ise võinud pakkumise teha varemgi
Tsiteeri