Kuu aja eest toimunud kirikukongressil anti üle tänavuaastased Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku autasud ja tunnustused. Aasta diakooniatöötaja tiitli pälvis Põltsamaa koguduse kauaaegne töötegija Elvi Kukk diakooniale elatud elu, hingehoiutöö ja kodukülastuste eest.

78-aastane Elvi Kukk, kes on Põltsamaa koguduse diakooniatöö koordinaator 1990ndate algusest ja viimased aastad ka kiriku perenaine, ütles Eesti Kirikule, et kiriku tunnustusest kuulmine võttis tal silmad märjaks: „Olen Jumalale ja õpetajale väga tänulik, et tohin seda tööd teha. Kirik on mu elu. Minu käest on küsitud, et oled nii vana, mis sa veel askeldad siin. See on minu elu, nii palju kui taevaisa annab jõudu ja jaksu, ei taha istuda kuskil toanurgas.“

Põltsamaalt 15 kilomeetri kaugusel Nurga külas kasvanud Elvi Kukk ristiti lapsena ja leeritati õpetaja Kuurme ajal. Pärast vanemate surma 1984. aastal sidus ta end Põltsamaa kogudusega. „Imeline koostöö oli piiskop Joel Luhametsaga, kes tol ajal oli meil õpetajaks. Tema kutsus mind kirikutööle, sellepärast kolisin ka Põltsamaale,“ jagas Elvi Kukk. Piiskop Luhametsa õhutusel õppis Elvi Kukk ka Tallinnas diakoonia eriala.

 

Fotol Elvi Kukk (Eesti Kirik)

Loe pikemalt Eesti Kirikust!

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda