Kohalikud omavalitsused saavad alates 2017. aasta septembrist kasutada huvihariduse ja huvitegevuse riiklikku täiendavat toetust. Riik on seadnud toetusele kaks peamist eesmärki: suurendada huvihariduse- ja tegevuse kättesaadavust ja mitmekesisust. Kättesaadavuse suurendamine tähendab huviharidusse ja - tegevusse rohkem osalejate kaasamist, seejuures on eraldi tähelepanu all sotsiaalmajanduslikes raskustes perede ja erivajadustega lapsed ja noored. Mitmekesisust, valikuid huvihariduses ja –tegevuses soovib riik suurendada kolmes valdkonnas: kultuur (sh kunst, muusika, tants), sport ning loodus- ja täppisteadused.

Lisaks on hiljutisel noorsootöö kvaliteedi hindamisel Põltsamaa piirkonnas ilmsiks tulnud järgmised arenguvajadused: 

1) huvitegevuses- ja hariduses osalejate hulga suurendamine, eriti poiste hulgas
2) loodus- ja teadushuvihariduses pakutavate võimaluste suurendamine
3) trikiratturitele, ekstreemsportlastele võimaluste loomine oma harrastusega tegelemiseks
4) noorte ettevõtlikkuse suurendamine.

Toetuse kasutamise periood on 1. september kuni 31. detsember 2017. Võimalik, et algatuse toetamist jätkatakse 2018. aastal selleks ajaks ühinenud Põltsamaa vallas.

Põltsamaa Linnavalitsus ootab taotlusi 7-19-aastastele noortele huvihariduse ja –tegevuse kättesaadavuse parandamiseks ja mitmekesisuse suurendamiseks 5. juulini aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..  Taotluses tuleb vabas vormis kirjeldada algatust, millele toetust soovitakse ning tuua välja seosed riigi eesmärkide ja Põltsamaa piirkonna arenguvajadustega, sihtgrupp ja osalevate noorte arvu  prognoos ning algatuse elluviimise esialgne eelarve ja soovitava toetuse suurus.

3. juulil kell 15.00 toimub infotund võimalikele taotluste esitajatele linnavalitsuse nõupidamiste ruumis, Lossi tn 9.

Esitatud taotlused vaatab läbi linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon. Omavalitsused esitavad tegevuskavad, milles näidatakse ära riikliku toetuse kasutus, Eesti Noorsootöö Keskusele 1. septembriks.

Toetust ei saa kasutada investeeringuteks ja majanduskuludeks. Praktiliselt kõik muud kulud, mis eesmärki teenivad, on põhjendatud, näiteks juhendaja töötasu, teavitustöö, vahendite soetamine, transport.

Riigi poolt on esialgsetel andmetel Põltsamaa linnale planeeritud toetussumma 9635 eurot.

Täiendav info https://www.entk.ee  ja Kadri Suni - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , tel 7768579

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda