Tänavu valiti tuletoojateks igast maakonnast üks Noorte Kotkaste juht ja üks Kodutütarde juht, kes saavad 23. juunil võidupüha paraadil Rakveres presidendilt võidutule, et see viia oma kodukanti  ja jagada jaanitulesüütamiseks kõigile soovijatele. Jõgevamaale toovad võidutule Indrek Eensalu ja Leina Kreek.

Indrek Eensalu on Kamari rühma kauaaegne juhendaja. Noorte Kotkaste maleva pealikuks valiti ta 2016. aasta detsembris, enne seda oli ta malevapealiku abi. Ta osaleb alati võistluste ja laagrite planeerimisel, ettevalmistamisel ning läbiviimisel. "Tema peas on palju uuenduslikke mõtteid, mida koos kaaslastega ellu viia. Ikka püüab ta kõike teha paremini ja võtab õppust ka eksimustest. Suurepärase läbirääkijana leiab ta tihti üritustele lisaressursse, noortega suheldes on järjepidev ja sihikindel," teatas Kaitseliidu peastaabi avalike suhete osakond.

Leina Kreek on Laiuse kodutütarde rühmaga seotud 2001. aastast alates, kui liikmeks astus pere vanim tütar. 2005. aastal lõi Leina rühma tegevustes kaasa ning 2007. aastal alustas ta Laiusel tööd kodutütarde ja noorkotkaste rühmadega. 2016. aastal võttis noorkotkaste juhtimise üle Leina noorim tütar, endine kodutütar.

Võidutuli süttib 23. juuni hommikul kell 9.00 Vabadussõja mälestussamba juures Rakveres kui ühendatakse eelneval päeval Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus süüdatud mälestustuli ning noorkotkaste poolt Rakvere rahvapeol süüdatud muinastuli.

Fotol Indrek Eensalu ja Leina Kreek (autor Merike Annuk)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda