Riik andis Põltsamaa linna munitsipaalomandisse Põltsamaa linnas asuva Uue-Põltsamaa mõisa pargi, mille pindala on 3,30 ha.

"Maaüksus antakse munitsipaalomandisse tingimusel, et Põltsamaa linn kasutab maaüksust avalikult kasutatava puhke- ja virgestusala maana, " teatas maavanem oma korralduses.

Linn esitas taotluse maa munitsipaliseerimiseks 2016. aasta septembris, tuues peamise põhjusena välja vajaduse tagada Põltsamaal haljasalade säilimine.

„Uue-Põltsamaa mõisa park on kaitsealune park, kuuludes loodus- ja muinsuskaitse alla. Haljastuse säilimine linnakeskkonnas on oluline puhtama ja rohelisema elukeskkonna kujundamisel. Haljasalad omavad suurt tähtsust nii miljööväärtuslike aladena kui ka õhusaaste ja müra negatiivse mõju vähendatavate ökosüsteemidena,“ seisis linnavalitsuse taotluses

Loodus- ja muinsuskaitsealune Uue-Põltsamaa mõisa park on rajatud 18. saj. lõpul ja on piirkonna ajastutüüpilise regulaarse kujundusega pargiarhitektuuri näide. Pargiruum koosneb peahoone taga asuvast regulaarosast, vabakujulistest pargi osadest ning 1923.a rajatud kollektsiooniaiast.

Uue-Põltsamaa mõisa pargi alune maa-ala kuulus enne 1940. aasta juunipööret Põltsamaa linnale.

 

Fotol Uue-Põltsamaa mõisa park (The-tuuli, Wikimedia Commons)

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda