Sel nädalal laskis Härjanurme kalatalu töötaja Indrek Aru Põltsamaa lossivaremete kõrval asuvasse vallikraavi 140 valgeamuuri, kes edaspidi kannavad hoolt, et kraav kinni ei kasvaks.

Kalade soetamisele pani õla alla Põltsamaa linnavalitsus ning iga soovija sai ka ise projektile kaasa aidata ja ühe või mitu kala osta. Ühtekokku toetas valgeamuuride soetust 39 inimest 685 euroga.

Valgeamuur (Ctenopharyngodon idella) on karpkalalaste sugukonda kuuluv kala. Kala võib kasvada Vikipeedia andmeil kuni meetri pikkuseks ja kaaluda kuni 30 kg. Valgeamuur sööb peaaegu eranditult ja suures koguses veetaimi. On arvutatud, et päevas sööb ta kaaluliselt umbes kolm korda rohkem taimi, kui ise kaalub.

Linnavalitsuse kodulehel on toetajatena üles loetletud Loreida Küppas, Maimu Kelder, Riivo Lehiste, Ardo Rosin, Alar Heinat, Signe Upsar, Marina Muuli, Kersti Kroonberg, Karro Külanurm, Erki Raimets, Heli Aiaots, Urmas Kuusik, Katrin Tamm-Kuusik, Argo Kuusalu, Kaja Toom, Mart Toom, Raivo Toom, Siim Sild, Tiit Vaher, Katti Lainoja, Tiia Vahter, Riho Laanes, Kersti Viggor, Aivar Aigro, Arvo Ardam, Jaan Aiaots, Jaan Rootslane, Peeter Aruoja, Õie Aruoja, Ain Pärs, Heido-Harri Metsjärv, Helle Metsjärv, Ain Meikop, Gunnar Laks, Avo Müür, Sulev Pärna, Mihkel Piisang, Aigar Jürjens.


Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda