Laupäeval, 27. mail korraldab Põltsamaa reoveepuhasti avatud uste päeva, mille raames saavad kõik huvilised tutvuda reovee puhastamise protsessiga.

Ekskursioonid algavad kell 10.30 ja 12.00. Avatud uste päeval saab näha, kuidas kanalisatsiooni lastud reoveest saab taas puhas ja keskkonnasõbralik vesi.

Eesti Vee-ettevõtete Liidu tegevdirektori Vahur Tarkmehe sõnul ei teadvustata enamasti, et veeringkäik ei lõpe hetkel, kui vesi kraanist alla voolab.

„Tänapäevaste tehnoloogiate abil puhastatakse reovesi selliselt, et protsessi lõpus ei ole sel enam mingit äratuntavat lõhna, värvi ega keskkonnaohutu, vee võib taas looduse loomulikku ringi lubada," ütles Tarkmees. „Kaasaegsed puhastid on moodsad tööstushooned, kus muuhulgas toodetakse biogaasi, soojus- ja elektrienergiat."

"Põltsamaa reoveepuhasti ekskursioonil osalemiseks palume end kindlasti eelnevalt registreerida," teatas OÜ Põltsamaa Varahaldus. Registreerimiseks saada oma nimi ja kellaaeg, mil soovid ekskursioonil osaleda, e-posti aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista tööpäeval telefonil 77 62 260

Lahtiste uste päevaga on ühinenud AS Tallinna Vesi, AS Tartu Veevärk, AS Emajõe Veevärk, OÜ Iivakivi, OÜ Jõgeva Veevärk, OÜ Kohila Maja, OÜ Järve Biopuhastus, AS Pärnu Vesi ja OÜ Põltsamaa Varahaldus.

Fotol Põltsamaa reoveepuhasti

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda