Maalehe ja Veinivilla koduveinikonkursi tänavused finalistid käisid kibekiirel veiniteo ajal uudistamas, kuidas tehakse veini Eesti vanimas veinitehases Põltsamaal, vahendas maaleht.ee.

Finaliste võttis vastu Põltsamaa veinimeister Piret Karu, kes on juba mitu aastat kuulunud ka parimaid koduveine valiva žürii koosseisu. Hobi korras veinitegijate aastased mahud on kusagil 100 ja 1000 liitri vahepeal, seepärast oli osalejatel huvitav vaadata hoopis teist mõõtkava - kaheksa ja kümne tuhande liitri suuruseid käärimisnõusid. Samas suhkru ja pärmi lisamine käivad nii suures kui väikses tünnis üsna ühte moodi.

Samuti selgus, et Põltsamaa veinitehases tehakse peamiselt ühe tooraine veine – õun, mustsõstar, vaarikas, mustikas. Samas koduveinitegijate lemmikvõtteks on just toorainete miksimine – õun arooniaga, rabarber maasikaga, mustsõstar mustikaga jne.

Senise kuue peetud koduveinikonkursi võiduveinide hulgas on enamik olnud just segatud toorainest või kavalate lisanditega nagu lilled, lehed, nelk ja kaneel. Pärast tootmisega tutvumist maitsti loomulikult ka veinikeldri väljapanekut.

Hobitegijate lemmikuks osutus Põltsamaa ainus kuiv vein mustikast Lossivein nr 85, kus kõike – nii kuivust, marjasust, happeid kui tanniine oli just parajal määral.

Foto: Argo Ingver, maaleht.delfi.ee

Loe pikemalt Maalehest!

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda