Reedel, 12. mail kuulutati Puurmani lossis välja tänavune Jõgevamaa aasta ema, kelleks sai Kamari Haridusseltsi liige Rita Kaasik.

49-aastane Kaasik on kahe lapse ema. Oma igapäevast tööd teeb ta Sotsiaalkindlustusametis, kus aitab elu hammasrataste vahele jäänud inimesi. Töö kõrvalt õpib aasta ema sotsiaaltöö erialal rakenduskõrgkoolis.

"Rita pere on väga ühtehoidev ning sõbralik. Koos on loodud kaunis kodu, kust ei puudu ka armsad koduloomad. Hoolimata sellest, et üle on elatud raskeidki aegu, on Rita ikka optimistlik ning pere on saanud katsumuste läbi tugevamaks," märkis maavalitsuse ja omavalitsuste liidu hindamiskomisjon.

Rita Kaasik on ka aktiivne kogukonnaliige. Ta kuulub Põltsamaa Vallavolikogusse ning on alalise hariduskomisjoni esimees. Kui valla külaseltsid korraldavad lastelaagreid ja muid üritusi, siis kutsutakse ikka Rita abiks. Kamari Haridusseltsi liikmena on ta igapäevaselt selle tegemistega seotud. Lisaks lööb ta aktiivselt kaasa Kuningamäe Spordiklubi tegemistes.

Aasta ema õnnitlesid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõsev, Jõgevamaa Omavalitsuste iidu juhatuse esimees Enn Kurg, kodutütarde Jõgeva ringkonnavanem Leina Kreek, tseremoonia juhtinud Puurmani mõisakooli direktor Margus Kask ja paljud teised.

Rita Kaasik sai kingituseks hinnalise hõbeehte, millega traditsiooniliselt tunnustakse Jõgevamaa aasta erma tiitli pälvijad. Tunnustuskirja said ka Jõgevamaa aasta ema 2017 nominendid Jõgevamaa omavalitsustest.

 

Fotol aasta ema Rita Kaasik koos Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnsoniga (Kamari Haridusselts)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda