Mõnda aega on mitmete Põltsamaa piirkonna elanike mureks olnud see, et Puhu risti bussi peale minnes avastatakse kohapeal, et buss on välja müüdud ja bussi peale pole võimalik saada.

Iseäranis tõsine on see teema nende inimeste jaoks, kel puudub võimalus pilet internetist ette ära osta.  Et tulla vastu neile inimestele, on siin-seal juttu olnud mõttest, et Põltsamaal võiks paikneda T-pileti piletimüügi terminal.

Nüüd haaras linnavalitsus härjal sarvist ja pöördus T-pileti teenuste ärijuhi Ingmar Roosi poole uurimaks terminali paigaldamise võimalust Põltsamaale.

Roosi sõnul on neil majanduslikult otstarbekas paigaldada Põltsamaa bussijaama automaat juhul, kui huvitatud osapooled võtavad mingi osa automaadi kulust enda kanda. See suurusjärk oleks ca 200-300€ kuus.

Linn ei peaks panustama vaid siis, kui Põltsamaa piletimüügiaparaadi müügikäive oleks vähemalt 7000€ kuus. Kaudselt tähendab see terminali kaudu enam kui 30 Tallinn-Põltsamaa bussipileti ostu päevas.

Linnapea sõnul abistavad hetkel bussipileti ostmisel eakaid Põltsamaa Raamatukogu, Põltsamaa Muuseumi ja Põltsamaa Päevakeskuse töötajad.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#4 arv 2017-06-18 15:13
See, et Põltsamaal peab olema müügiterminaal peaks olema elementaarne.
Kauplemine selle 200 euro pärast on väga piinlik ja näitab minu jaoks, et T-pilet ei adu oma tegevuse ühiskondlikku tähtsust, jättes osad Põltsamaa inimesed lihtsalt hätta või saatuse hooleks.
Vald võiks sellise jutu peale hoopis ise selle müügipunkti teha.
Tsiteeri
#3 Margus 2017-05-12 21:10
Hea kk, Luxexpress-i kodulehelt saad sa endale tellida tasuta Pins kaardi mis sulle koju saadetakse postiga. Siis pole sul piletit ostes vaja midagi välja printida. Tuleb piletit ostes sisestada ainult oma nimi ja PINS kaardi number. Bussi peale minnes piisab ainult bussijuhile kaardi esitamisest.
Tsiteeri
#2 Nimetu 2017-05-11 17:03
T-pileti terminal oleks tõesti Põltsamaale väga vajalik. Kuna Puhu-Rist-Tallinn, või Puhu-Rist-Tartu liinil on sageli kõik bussid välja müüdud, ja Põltsamaalt ei lähe nii palju busse Tallinnasse ega ka Tartusse. See terminal oleks väga oodatu. loodan,et see ka paigaldatakse Põltsamaale.
Tsiteeri
#1 kk 2017-05-10 21:43
T-pileti terminal on Põltsamaale väga vajalik! Ei saa enam loota selle peale, et äkki saan peale, ehk ikka pileteid jätkub. Kui ei ole nutitelefoni, broneerida ma endale piletit ei saa, seda on öelnud ka bussijuhid. Tavalisele paberile kirjutada broneeringut aga ei lubata, seal ei ole koodi. Maksan bussis "täie rauaga" ja piletid Tallinna ei ole minu jaoks üldse odavad, kusjuures broneeritud pilet oleks ju mitu eurot odavam. Alles hiljuti jäigi mul Tallinna sõitmatta, sest Tartust tulevad bussid olid kõik välja müüdud. Uskumatu, aga tõsi! Hea, et vaatasin hilja õhtul veel netist täpset bussiaega ja jahmatus oli suur, no pole võimalik, kõik müüdud! Oleksin kõmpinud Puhu-Risti, seisnud seal kui totu ja buss poleks peale ka võtnud. Arvate, et tühine asi, no ei ole! T-pileti terminali on meie linna väga vaja! KARTA, ET EI LEIDU SÕITJAID, OLEKS RUMAL! Põltsamaa on ju vanurite linn, arvestage siis meiega! Kas me pole seda väärt?
Tsiteeri