Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 12. klassi õpilane Helis Ojala astub oma uurimistööga üles täna ja homme Tallinnas toimuval üleriigilisel õpilaste teadusfestivalil.

16. korda toimuvale konkursile esitati sel aastal 136 tööd 50 koolist. Helis Ojala uurimus "Pranglimine" oli üks neist, mis pääses konkursi teise vooru. Töö juhendajaks on Pille Martsik.

Fesitvalil esinevad stendiettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi 83 parimat, kelle hulgast selguvad 28. aprillil riiklike preemiate ja koostööpartnerite eriauhindade saajad. Konkursi auhinnafond on 11 400 eurot ja riiklike preemiatega tunnustatakse nii tööde autoreid kui nende juhendajaid.

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärk on toetada koolides toimuvat uurimuslikku õpet ning tunnustada uurimistööga tegelevaid noori ja nende juhendajaid. Uurimistöö või praktilise töö koostamine on Eestis põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamise üheks tingimuseks.

Konkursil valitakse Eesti esindajad Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursile ning USAs toimuvale maailma suurimale õpilaste teadusprojektide konkursile Intel ISEF. Oma lemmiku saavad valida ka teadusfestivali külastajad.

Õpilaste teadusfestivali finantseeritakse ERF TeaMe+ tegevustest.

Fotol Helis Ojala juhendaja Pille Martsikuga

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda