Põltsamaa linnavalitsus ja Pajusi vallavalitsus kutsuvad 60-aastaseid ja vanemaid registreeruma mootorsõidukijuhtide ohutuskoolitusele, mis toimub 12. septembril 2016 Põltsamaa linna päevakeskuses.

Koolitusele oodatakse vähemalt 60-aastaseid Põltsamaa linna ja Pajusi valla B-kategooria juhilubadega mootorsõidukijuhte, kes juhivad mootorsõidukit iganädalaselt. Grupi suurus on kuni 24 inimest. Koolitus on osalejatele tasuta.

Õppeprogramm koosneb teoreetilisest osast ja sõidutundidest. Teoreetiline osa kestab kuus akadeemilist tundi. Koolitaja teeb ülevaate liiklusolukorrast Eestis, räägib liiklusõnnetuste põhjustest, suurematest muudatustest liiklusseaduses, igapäevastest sõitudest ja riskidest.

Teoreetilise koolituspäeva teise osasse on kaasatud ka perearst, kelle käsitletavad teemad annavad läbilõike eaka autojuhi riskihindamise testist, nägemisest ja silmahaigustest, reageerimiskiirusest ning selle võimalikust muutumisest lähtuvalt vanusest, tähelepanust, kuulmisest ja erinevatest haigustest, ravimite kõrvalnähtudest ning nende ebasoodsast koostoimest juhtimise seisukohalt.

Praktilises osas on iga koolitatava kohta ette nähtud kaks akadeemilist tundi sõiduõpet. Sõidutunnid viiakse läbi autokoolist renditud õppesõidukitega, mida on nii manuaal- kui automaatkäigukastiga.

Koolitust rahastab  Maanteeamet  „Eesti 100" juubeliürituste raames ning Pajusi Vallavalitsus ja Põltsamaa Linnavalitsus vastavalt osalejate arvule. Ühe inimese koolitusele kulub ca 36,63 eurot.

Koolitusel osalemiseks saab registreeruda kuni 10.08.2016 telefonidel:

58603580   Põltsamaa linna päevakeskus
7768 565    Põltsamaa Linnavalitsus Kaia Sarap
5286913     Põltsamaa Linnavalitsus Kaia Sarap
7764 191    Pajusi Vallavalitsus Tiia Juhkam (alates 25.07)
5045075     Pajusi Vallavalitsus Tiia Juhkam (alates 25.07)

Koolitusgrupp täitub vastavalt registreerimise järjekorrale.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda