Pühapäeval, 23. aprillil Šoti klubis toimunud järjekorras juba neljateistkümnendad Eesti Lahtised Meistrivõistlused viskitundmises võitis Põltsamaa Viskiklubi, kes vapustas teenekat žüriid oma arenenud maitsemeeltega praktilises voorus.

Kümme meeskonda üle Eesti panid taas proovile nii oma teoreetilised teadmised viskist kui ka maitsemeelte täpsuse.

"Parimaks meeskonnaks, eriti oma silmapaistvate tulemustega praktilises voorus osutus Põltsamaa Viskiklubi, kes olles möödunud aastal loovutanud aastaks meistritiitli Haapsalu viskiklubile, tegi võimsa come-back'i. " ütles võistluse juht Šoti Klubi president Margus Leivo. "Teine koht läks Tallinna Viskiklubile ning erandkorras anti välja kaks kolmandat kohta – Jõevälja Hobiklubile ning Lõuna-Eesti Viskiklubile".

Ürituse eesmärk on arendada viskikultuuri ning anda võimalus viskigurmaanidel üle Eesti kord aastas kokku tulla, et üksteisega mõõtu võtta.

"Viski ei ole pelgalt jook, millel on ainult maitse ja aroom. Viski on osake vastava maa legendidest, loodusest, kliimast, ajaloost, kultuurist ja tavadest. Meil on äärmisel hea meel näha, et üha rohkem inimesi soovib selle õilsa joogiga lähemat tutvust teha. Taas osales meistrivõistlustel maksimaalne arv meeskondi, mida meie ruumid mahutada suudaks. See näitab ka Eesti inimeste kasvavat teadlikkust, liigume targa ja kultuurse tarbimise suunas, kvantiteedilt kvaliteedi poole." ütles võistluse korraldaja Šoti klubi liige Mari Mandre.

Tänavu 14. korda korraldatud viskitundmise võistlus koosnes kaheksast teoreetilisest küsimusest viski tootmispiirkondade ja -kultuuri kohta ning kaheksast praktilisest küsimusest, mis eeldasid erinevate päritolumaade ja valmistamisomadustega väärtviskide tundmist pimedegusteerimise kaudu.

Oma teadmised panid proovile järgmised meeskonnad: Lõuna-Eesti Viskiklubi, Tallinna Viskiklubi, Jõevälja hobiklubi, möödunud aasta võitja Haapsalu Viskiklubi, Šoti klubi, Leib Resto ja Aed, "Ka tuhande miili pikkune teekond algab esimesest sammust", Üliõpilaskorporatsioon Tehnola võistkond, UBC ning nüüdseks kuuekordne Eesti meister viskitundmises Põltsamaa Viskiklubi.

Võistlust juhtis Šotimaa Sõprade klubi president Margus Leivo ning žürii esimees oli Toomas Tiivel. Eesti lahtiseid meistrivõistlusi viskitundmises korraldab Šoti Klubi koostöös maaletoojatega Pernod Ricard Estonia, Prike, Tridens ning Liviko ja restoraniga Leib Resto ja Aed.

 

Fotol Põltsamaa viskiklubi, kuhu kuulusid Guido Pook, Aulis Kaju, Andres Kert (autor Mart Arrak)

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda