Linnavalitsus on avaldanud oma kodulehel üleskutse, millega kutsub elanikke toetama valgeamuuride ostu Põltsamaa lossi ümbritsevasse vallikraavi.

„Põltsamaa Linnavalitsuse ja Põltsamaa Jahiseltsi rahvas nagu enamjagu põltsamaalasi on pikka aega mures olnud linnust ümbritseva vallikraavi kinnikasvamise pärast. Kalateadlased on soovitanud taimestiku vohamist ohjeldada valgeamuuride abil,“ teatab linnavalitsus.

Valgeamuur kuulub karpkalalaste sugukonda, võib kasvada  1 meetri pikkuseks ja kuni 30 kg raskuseks ning sööb eranditult ja suures koguses veetaimi. Eestis on teda kasvatatud alates 1980. aastatest.

Valgeamuurid ostetakse Härjanurme kasvandusest, sobivas mõõdus ja vanuses kala hind on ca 8 eurot. Et valgeamuurid vallikraavist jõkke ei pääseks, pannakse Lossitiigi sisse- ja väljavoolu avade ette lamellvõredega võrgud. Kõik kokku – kalad, võrgud ja töö – läheb maksma ca 3500 eurot.

„Pöördume kõikide asjast huvitatud organisatsioonide, ettevõtjate ja eraisikute poole: palun aidake linnuse vallikraavi puhastamisele kaasa, toetage valgeamuuride ostmist! Aitajate nõusolekul kirjutame nende nimed tiigi juurde paigutatavale tahvlile,“ seisab linnavalitsuse pöördumises.

 

Vaata, kes on valgeamuur (Ajakiri Kalastaja)

 

Loe lähemalt linnavalitsuse üleskutset!

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#3 To Guest 2017-03-22 19:39
Loe lähemalt linnavalitsuse üleskutset!
Sealt saad arvenumbrid
Tsiteeri
#2 Guest 2017-03-22 11:50
Kuid võiks ju avada arvenumbri, kuhu saaks kanda raha kalade ostmiseks. Nii tore kuiiga pere saaks oma kalakese soovi korral ka ise vette lasta. Lastele oleks see väga vahva
Tsiteeri
#1 A 2017-03-20 18:46
Kas linn kaevab lahti lossi peavärava sissesõidutee aluse kaare ka enne kalade sissepanekut? Nii liiguks kalad ümber lossi ja poleks eraldatud?
Tsiteeri