Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane Michelle Marie Elisabeth Tiit pälvis vabariiklikul kõnevõistlusel Kuldsuud Põltsamaal III koha.

Võistluse võitis Triinu Hommik Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Teine Põltsamaa kooli esindaja, Samuel Axel Maikalu, sai konkursil kahe Piusi nimeline preemia.

Kõnelejad rääkisid eneseleidmisest, oma kultuuri hoidmisest ja väärtustamisest, rändest ja selle mõjudest, sisemisest ja välimisest motivatsioonist, lähedaste väärtustamisest, loodusest hoidmisest ja inimeste mõjust loodusele, muutustest ja nende vajalikkusest, tehnoloogia arengust.

XVII vabariiklik kõnevõistlus Kuldsuud Põltsamaal 2017 toimus 3. märtsil Põltsamaa Ühisgümnaasiumi aulas. Võistlusel osales 11 õpilast Tartu, Pärnu, Türi, Suure-Jaani, Kose ja Põltsamaa koolidest.

Kahevoorulist võistlust hindas žürii, kuhu kuulusid SOS Lasteküla juht ja Kuldsuude sõber Margus Oro, Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna asejuhataja Riina Koolmeister, Kuldsuu 2016 Taavi Teevet, ajakirjandustudeng Maarja-Liis Mölder ja ajakirjanik Taavi Libe.

Võistluse tulemused

I koht –   Triinu Hommik, Hugo Treffneri Gümnaasium
II koht –  Siim Orgvee, Pärnu Koidula Gümnaasium
III koht - Michelle Marie Elisabeth Tiit – Põltsamaa Ühisgümnaasium

Eripreemiad:

Margus Härm – isikliku puudutuse eest
Kaisa Lohu – kauni kujundliku keelekasutuse eest
Samuel Axel Maikalu – kahe Piusi nimeline preemia
Rynaldo Puusep – publiku lemmik

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda