Reedel, 3. märtsil toimub Põltsamaa Ühisgümnaasiumis üle-eestiline gümnaasiumiõpilaste kõnevõistlus Kuldsuud Põltsamaal 2017.

Võistluse esimeses voorus esitatakse peast kodus ettevalmistatud 5- kuni 7-minutiline kõne  teemal „Muutuv maailm". Teises voorus  tuleb kohapeal koostada 3-minutiline lühikõne žürii poolt antud teemal.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi emakeele ja kirjanduse õpetajad Sirje Ääremaa ja Marika Nugis on Kuldsuude kõnevõistlust ja -laagrit korraldanud alates 2001. aastast. Aastate jooksul on Põltsamaal kõnelemisoskust lihvinud sadu noori üle Eesti, kellest tänaseks paljud töötavad aladel, kus hea eneseväljendusoskus ja avalik esinemine on olulised. Põltsamaal käinud kuldsuud töötavad näiteks ajakirjanike, õpetajate, näitlejatena.  

„Rääkimine on iseenesest lihtne, me ei pööra sellele tavaliselt tähelepanugi. Ent avalikult kõnelda ei ole sugugi lihtne," ütles Sirje Ääremaa. „Kaasaegsete suhtlusviiside nagu laikimise, säutsumise ja tšättimise  kõrval on oluline arendada ka noorte suulist väljendusoskust, esinemisjulgust. Hea eneseväljendusoskusega inimesed suudavad paremini enda eest seista, oma sõna maksma panna, teisi sütitada."

Pärast kõnevõistlust algab kahepäevane kõnelaager, kus õpilasi juhendavad koolitaja Harald Lepisk ja noored näitlejad Liis Lass Tallinna Linnateaterist, Priit Strandberg, Linda Kolde ja Tanel Jonas Vanemuise teatrist ning ooperilaulja Tamar Nugis.

Põltsamaa Ühisgümnaasium on loonud õpilastele palju võimalusi esinemisoskuse arendamiseks. Retoorikakursuses omandatut saavad õpilased rakendada kooli kõnevõistlusel. Muusikasuuna õpilased näitavad oma improvisatsiooni-, laulu- ja pillimänguoskust kontserditel esinedes. Loovat eneseväljendust saavad õpilased lisaks arendada kooli laulukoorides, näiteringis, orkestris. 
 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda