Kuut piimatootjat ühendav OÜ Farm In Productions rajab esialgu Jõgevamaale Mõhkülla plaanitud 7,8-miljonilise rapsitehase hoopis Imaverre, kuna Mõhküla kinnistu puhul on ehituslubade taotlemise protsess jäänud venima.

"Uut valla otsust veel pole tulnud, Jõgeva maavanem tegi menetluses otsuse, aga nüüd on see volikogu taga. Me pole seda asja maa ja taeva vahele jätnud, oleme ostnud kinnistu Imavere vallas ja arendame projekti seal edasi," ütles ühistu juhatuse liige Urmas Pallon BNS-ile.

„Küsimus on selles, et kuna maavanem ja juristid tõid välja menetlustoimingute vigu, siis ma kardan, et see protsess pole lihtne ja on pikaajaline. Imaveres on ehitusload ja kõik muu käes. Kui märtsi keskel tulevad pankadelt positiivsed vastused, saame edasi minna,“ märkis Pallon.

Tehases toodetud rapsikoogiga plaanib Farm In täielikult katta ühistu liikmete vajadused. "See on ühistu liikmete ühisprojekt. Tehas on planeeritud meie liikmetele rapsikoogi tootmiseks, kui nende vajadus on umbes 2000 tonni rapsikooki kuus, siis niipalju oleme arvestanud ka tootmist," ütles Pallon augusti keskel BNS-ile.

Ta märkis toona, et Mõhküla on tehase jaoks optimaalne oma asukoha tõttu Eesti keskel. „Kuna meil on liikmed üle Eesti, peame logistiliselt otsima tehasele koha keset Eestit. Põltsamaa vallas tegutsevad põllumajandusettevõtted pakkusid seda kinnistut, kuna sellel on väga hea asukoht,“ ütles ta.

OÜ Farm In Productions osanikud on AS Metsaküla Piim, Eestimaa Piimatootjate Ühistu, piimandusühistu E-Piim, Saaremaa Piimaühistu, tulundusühistu Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit ja tulundusühistu Rakvere Piimaühistu.
Projekti maksumus ilma käibemaksuta on 7,8 miljonit eurot, ehitus kestab Palloni sõnul orienteeruvalt 7-8 kuud.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#4 äärelinnakas 2017-03-07 17:55
Küll on tore, et üks ilus linna sisenemise tee on tehasest vaba. Tööstused ja tehased olgu ühes kandis. Meie ilusat linna ei ole vaja ümbritseda igast poolt tehastega. Tublid külaelanikud.
Tsiteeri
#3 Alvar 2017-03-03 10:31
Nii see Eestimaa tühjeneb rahvast mõne kohaliku põikpea vastuseisu tõttu ja tootmine koondub suurtesse keskustesse !
Tsiteeri
#2 Lugeja 2017-03-02 10:19
Ajalehti lugedes jääb mulje, et arendajal ei ole etteheiteid mitte külaelanikele, vaid hoopis vallavanemale ja seda tulenevalt Urmas Palloni väljaütlemistest: 02.02 Maalehe artiklis põhjendab ta tehase Imaveresse ümberkolimist asjaoluga, et Mõhkülas ei ole selgust maaküsimuses; 27.02 BNS uudises põhjendab ta tehase Imaveresse ümberkolimist asjaoluga, et maavanem ja juristid leidsid Põltsamaa valla menetlustoimingutes palju vigu ???
Tsiteeri
#1 .ee 2017-03-01 20:44
+1 to Jaankisesing :) Mõlemad tütred siitkandist minema läinud jne. Keda kotib kohalik elu vms, peaasi, et vanamammide vaatevälja midagi ei ilmuks
Tsiteeri