Põltsamaa piirkonna ühinemiskõneluste juhtrühm otsustas selgitada volikogude tasandil hiljemalt 24. augustiks välja, kes jätkavad Põltsamaa valla moodustamist.

Juunis Eistvere mõisa aidas kogunenud juhtkomisjon kuulas muu hulgas ära ülevaate ühinemiskõnelustes osalevate omavalitsuste ühinemisläbirääkimistest.

Tänaseks on Põltsamaa linn ja vald, Pajusi vald ja Puurmani vald väljendanud soovi pidada läbirääkimisi Põltsamaa suurvalla moodustamiseks. Tõsi, Puurmani vallavolikogu otsustas alustada konsultatsioone ka Jõgeva vallaga nelja küla saatuse üle, mis näevad end pigem osana tulevastest Jõgeva vallast.

Kolga-Jaani vald on varem otsustanud ühinemiskõnelused katkestada. Ametlikku otsust kõneluste lõpetamise kohta ei ole tehtud. Edasistest kõnelustest on loobunud Imavere vald, kes panustab edaspidi Järva maavalla moodustamisele.

Ka Võhma linn otsustas 29. juulil, et lõpetab ühinemiskõnelused Põltsamaa suunal ja jätkab konsultatsioone Suure-Jaani ja Viljandi vallaga.

Kahe vahel on hetkel Kõo vald.

Kõo on keeldus kõnelustest Viljandi vallaga ja peab lisaks Põltsamaale konsultatsioone Suure-Jaani vallaga.  „Mõlemaid läbirääkimisi võtame tõsiselt,“ kinnitasid Kõo esindajad juhtkomisjonis.

Juhtkomisjon otsustas, et ühinemiskõnelustes osalevad omavalitsused võtavad hiljemalt 24. augustiks  volikogudes   vastu   selge   otsuse,   kellega   jätkatakse läbirääkimisi.

Põltsamaa valla administratiivse kuuluvuse osas on tagaplaanile jäänud kuulumine tulevikus Jõgeva maakonda. Pigem nähakse end osana Tartu regioonist kas siis tükikesena Viljandi või Tartu maakonnast.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda