Põltsamaal tegutsev Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu muudab nime ja hakkab 1. veebruarist kandma nimetust Põltsamaa Raamatukogu.

Keskraamatukogu nime on Põltsamaa raamatukogu kandnud 1990. aastast. Lisaks Põltsamaa elanike teenindamisele täidab see ka raamatukoguteeninduse maakondliku koordineerimise ülesandeid.

Nimevahetuse põhjuseks on aina suuremad segadused, mida on tekitanud praeguses nimes olev viide Jõgeva linnale.

Nii näiteks on mitmed Põltsamaale kutsutud koolitajad ja esinejad sõitnud esiotsa Jõgevale, mistõttu üritused on viibinud ja jäänud lühemaks, raamatukogule kiiresti vaja minevaid saadetisi on saadetud Põltsamaa asemel Jõgeva Konsumi pakiautomaati ja Jõgeva Maakonna Keskraamatukogule mõeldud riiklikud toetused on läinud esiti Jõgeva Vallavalitsusele.

Igapäevane näide on Jõgeva lugejate helistamine tagastamistähtaegade pikendamiseks või küsimusega mõne raamatu leidumuse kohta.

Nime muutmise vajadus on päevakorral olnud viimase aastakümne jooksul. Raamatukogu nõukogu toetas nime muutmist juba 2014. aastal.

Nime muutmise peab heaks kiitma teisipäeval kogunev Põltsamaa Linnavolikogu. Lisaks nimele muudab volikogu veel raamatukogu põhimäärust ja raamatukogu kasutamise eeskirja.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda