Kui kõik läheb plaanide kohaselt avab märtsi alguses Põltsamaa endise spordipoe ruumes uksed laste mängupesa, mis pakub muu hulgas ka tunnihoiu teenust.

„Meie juures saavad hakata mängimas käia kodused lapsed koos oma vanematega, aga ka kõik teised lapsed, kel võibolla lasteaiast väike paus või soov lihtsalt kodust väljaspool pisut mürgeldada,“ ütles üks mangupesa rajajaist, MTÜ Trollitrall juhatuse esimees Taimi Rao.

Avatav mängupesa ootab lapsi enda juurde sünnipäevi pidama ja osalema erinevatel lastele mõeldud üritustel, mida on kavas korraldada vähemalt korra kuus.

„Meie juures saab olema ka mõnus kohtumispaik vanematele - siin on võimalus teha endale ise teed ja kohvi, võtta kaasa kook ning kohtuda teiste lapsevanematega,“ ütles Rao. „Loodame kujundada hubase paiga, kus kõik lapsevanemad  koos oma lastega võiks tunda ennast justkui kodus ning leida vaheldust igapäeva rutiinile.“

Hetkel on Töötukassa toel lapsehoidja kutsekvalifikatsiooni omandamas kaks inimest, kes ka ise on lapsevanemad. Seega, mängutoas hakkavad lastega tegelema kvalifitseeritud lapsehoidjad, kes on läbinud koolituse ja juhendatud praktika lastehoiu asutuses.

Mängupesa hakkab olema avatud kuuel päeval nädalas: teisipäevast pühapäevani kell 10.00-18.00. „Hinnakirja kujundamisel järgime põhimõtet, et hind oleks konkurentsivõimeline ning igale lapsevanemale taskukohane,“ ütles Rao. „Täpse hinna- ja broneerimise info avaldame paar nädalat enne avamist loodava FB-lehe kaudu.“

Lisaks tunnihoiu teenusele soovib MTÜ hakata pakkuma ka kodust lapsehoiuteenust, kus  lapsehoidja tuleb lapse juurde koju.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda