Külmad ilmad on kaanetanud mitmed siseveekogud ja tekitanud eeskätt lastes soovi katsuda jää tugevust. Ka Põltsamaa linnas on jõe ääres näha olnud lapsi, kes kipuvad jääle. See on ohtlik ja võib lõppeda väga kurbade tagajärgedega.

"Ka meie keskus palub noortel olla ettevaatlik ja mitte jääle minna," teatas Põltsamaa noorte ja elukestva õppe keskus. "Kahjuks on meil juba üks kogemus, kus üks poiss kaelani vette vajus/kukkus. Meie noorsootöötajaid otsisid poisile riided selga ja andsid emale üle."

Mitmed Lõuna päästekeskuse päästjate eilsed väljasõidud olid seotud veekogude jääl uisutavate või liikuvate lastega. Kontrollimisel selgus, et kohati oli jääkate küll kuni 10 sentimeetrit jäme, kuid järvede suubumis- ja allikakohtades oluliselt õhem.
 
Päästeamet annab teada, et jääolud on veekogudel vaatamata öistele külmadele veekogudel muutlikud ja jääl liikumine on ohtlik. Jääle minevad inimesed peavad kasutama turvavarustust ja kandma kaasas jäänaaskleid, mille abil läbi jää vajumisel ennast august välja tõmmata.

Veel tasub tähele panna, et jää on alati õhem vooluveekogudel, kõrkjate kasvukohtades, madalikel, allikate juures (lumekatteta jääl on allikakohad näha tumedamate laikudena), kanalisatsiooni, jõe, oja või kraavi suudmekohas, koolmekohtades ning jõe kitsenemis- või pöördekohas.

Jääõnnetuses on alati süüdi valesti käitunud inimene, kes pole osanud ohtu hinnata ja on olnud liiga enesekindel. Rohkem infot jääohutuse kohta leiad https://www.rescue.ee/et/kodanikule/veeohutus/jaaohutus.html.

Foto: Külliki Mattisen (FB)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda