Neljapäeval, 20. oktoobril toimus Pärnus haridusprogrammi "Ettevõtlik kool" raames Haridusfestival 2016, mis kulmineerus kevadel välja kuulutatud üle-eestiliste edulugude konkursi vabariikliku finaalüritusega.

Paari nädala eest sai teatavaks, et Põltsamaa lasteaed MARI on pääsenud linnulaulude CD ja laulikuga žürii poolt valitud 3 nominendi hulka kategoorias "Ettevõtlik lasteaed".

Võitja väljaselgitamiseks tuli Pärnus kõigil kolmel nominendil esitleda oma edulugu 5-minuti jooksul. "Tundus loogiline, et meie linnulaulude projekti tutvustamiseks tuleb taaselustada vares Virve kuju," kirjutas lasteaia juhataja Tiia Kaeramaa lasteia blogis. "Tegelikkuses saigi esitlus niimoodi üles ehitatud, et projekti eestvedaja, muusikaõpetaja Tuuli Jukk esines Linnuraadio FM diktorina ning luges meie projekti kohta nö uudiseid. Vares Virve (Tiia Kaeramaa) aga jalutas publiku seas ja tegi festivalisaalist raadiosse otselülitusi. Selline lustakas esitlus lõi toreda meeleolu."

Meeleolu tõusis veelgi, kui hakati auhindu jagama. Žürii ja publiku hinnangu kokkuliitmisel pälvis peaauhinna Põltsamaa linnulaulude projekt. Tiitliga kaasnes 300-eurone auhinnaraha Swedbankilt, mida lasteaed kavatseb kasutada mõne toreda muusikalise ettevõtmise heaks.

Foto Annika Kreitsman (lasteaia MARI blogi)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda