Järgmisel kevadel algab 2+1 teelõigu rajamine Annikvere-Neanurme vahel, sinna tuleb mõlemas suunas üks möödasõidurada.

Eile majandusministeeriumist valitsusse saadetud uuendatud teehoiukavast ilmneb, et Tartu maantee Põltsamaa ja Tartu vahelisele osale rajatakse lähiaastail kümme 2+1 teelõiku. Tööd lähevad hinnanguliselt maksma 18 miljonit eurot.

Maanteeameti asejuhi Kaupo Sirki sõnul on kindlasti suur väljakutse, et kuidas nende tööde käigus tagada liiklus, vahendas rahvusringhääling. "Me ei saa välistada seda, et pikaajalised kiirusepiirangud on tulemas ja lootus on, et liiklejad on tulevikus rahul nende tulemustega, mida me pakume," lausus Sirk.

Põltsamaa-Tallinna suunal asutakse teehoiukava järgi ehitama neljarealiseks Tallinn-Tartu maantee Kose-Mäo 40-kilomeetrist teelõiku. Maanteeamet loodab, et järgmise aasta alguses õnnestub välja kuulutada ehitushange. Neljarealise teelõigu ehitus läheb maksma hinnanguliselt 170 miljonit eurot.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, et algavad ehitustööd Kose-Võõbu lõigul tuleva aasta suvel ning neljarajaline maantee Tallinnast Mäoni avatakse 2022. aasta esimeses pooles.

Foto: ehitusuudised.ee

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda