Tänavu presidendilt Valgetähe teenetemärgi pälvinud Lembit Paal on üks kandidaate Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja "Aasta põllumehe" konkursil.

“Meie majapidamine on nagu suur talu, kus tuleb kõike teha. Kui vaja, sorteerid loomi, lõikad metsa või ehitad karjaaedu. Rakendame inimesi paindlikult, vastavalt nende võimetele,” ütles Lembit Paal Maalehele.

Laia haardega põllumehel on firma kontori seinal suur kaart, kust ta kujukalt näitab, kus koplis on noorkari, kus lihaveised ja kuidas jooksevad tema hallatava maa piirid. Mees annab Pajusi vallas tööd 43 inimesele.

Paal juhib ainuomanikuna Pajusi ABFi ja majandab firmadega OÜ Pajusi Mahetootmine ja Pajusi Lihaveise Kasvatuse OÜ, kus omanikena on kaasatud ka Lembitu tütar ja poeg.

Tänavu juba 16. korda toimuva konkursiga soovivad Maaleht ja  Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tõsta esile uuendusmeelseid, keskkonna­teadlikke ja edasipürgivaid põllumehi.

Aasta põllumehe tiitel antakse edukale tegevpõllumehele maaelu silmapaistva edendamise eest. Konkursi võitja kuulutatakse välja oktoobris, tavapäraselt aasta põllumehe konverentsil.

Konkursi võitja saab ajaloolise “Külvaja” pronkskuju vähendatud koopia. “Külvaja” kuju võitis 1928. aastal Theodor Pool parima Eesti talu eest Piistaojal.

Loe pikemalt Lembit Paali tegemistest Maalehes!

Foto: Maaleht

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda