Adavere elanike poolt 26. augustil algatatud allkirjade kogumise kampaanias andis oma toetusallkirja Adavere-Põltsamaa kergliiklustee rajamiseks 694 inimest. Allkirju koguti kokku 22 lehel.

Algselt sai allkirju anda Adavere Vaba Aja Keskuses, Adavere kaupluses, Adavere raamatukogus ja Põltsamaa Päevakeskuses. Kuna avalik huvi tee rajamise ja allkirjade kogumise kampaania vastu oli loodetust suurem, siis tekkis peagi võimalus anda allkirju ka mujal, märkis allkirjade kogumise kampaania üks algatajaid Eve Kõrts.

„Tervisetöötajad kogusid allkirju Põltsamaa Tervisekeskuses, spordihuvilised ja haridustöötajad koolides ja ka Põltsamaa raamatukogu aitas kaasa,“ ütles ta.

Petitsiooni toetasid ka mitmed Adaveret ja Põltsamaad läbinud sõidukijuhid, keda häirivad eriti pimedal ja libedal ajal sõiduteel liiklevad jalgratturid ja jalakäijad.

Kogutud allkirjadega on kavas pöörduda Maanteeameti, Maanteeameti Lõuna-regiooni ja Jõgeva Maavalitsuse poole.

„Põltsamaa valla elanike huvides on Põltsamaa Vallavalitsus pöördunud Maanteeameti poole kergliiklustee ehitamise palvega, mida ei toetatud. Üheks põhjuseks toodi ka kergliiklejate vähesus, mis ei ole aga sugugi nii,“ ütles Eve Kõrts.

Adavere elanikud kasutavad tema sõnul Põltsamaale jalgrattaga minekuks enamikel juhtudel Pajusi teed Mällikvere kaudu, kuna liiklus Tallinn-Tartu maanteel on liialt ohtlik. „Ega seegi tee rattaga liikluseks sobiv pole, sest teekatteks on osadel lõikudel jäme killustik ja teekond pikem. Kergliiklustee soovijaid oleks kindlasti nii Adaverest Põltsamaa suunas kui ka vastupidi. Samuti oleks tee siis hea tervisespordi tegemiseks.“

Kuna omavalitsustel on rahalised vahendid kergliiklustee rajamiseks piiratud, siis usuvad petitsiooni algatajad, et riik leiab raha kodanike turvalisuse tagamiseks ja normaalse elukeskkonna loomiseks.

Foto on illustratiivne

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#2 Getlin 2017-10-04 20:25
Oleks ka hääle andnud. Tooks välja, et sellel teelõigul alles eelmine aasta oli surmaga lõppenud õnnetus,. Kas see pole piisav asjaolu, et see kergliiklustee kiiremas korras tehtud saaks?! Kui palju inimesi liigub Adaverest suuremasse poodi, apteeki, kooli, tööle?? Laus rumalus, et liikleijaid pole.
Tsiteeri
#1 Elmo Krumm 2016-10-03 16:06
Oleks teadnud, et hääli kogutakse hea asja jaoks, oleks ka abistanud mõne häälega.
Tsiteeri