29. septembril kell 13.30 avavad olümpiasangarid sõudjad Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä Põltsamaal Sõpruse pargis oma nime graveeringud skulptuuril, kuhu on kantud kõigi Eesti olümpiamedalistide nimed.

Graniitskulptuuri „Tee Olümposele“ on raiutud kõigi Eesti olümpiamedalistide nimed ning skulptuur on elav – nimesid raiutakse juurde. Tauno Kangro skulptuur valmis 2004. aastal. Hetkel on sellel ära toodud 25 kuldmedali, 26 hõbemedali ning 32 pronksmedali võitja nimed.

Lisaks istutab sõudemeeskond Sõpruse parki oma puu. 1973. aastal rajatud Sõpruse Park on eriline selle poolest, et paljud pargipuud on istutanud nimekad Eesti  ja välismaa ühiskonna-, kultuuri- ja sporditegelased.

Sõudjate mõtteid aitab publikuni vahendada Lembitu Kuuse. Ühtlasi jagavad sõudjad huvilistele pargis autogramme. Üritusel on avatud vaba mikrofon, kui keegi soovib omalt poolt sportlasi tänada ja neile midagi kinkida.

Olümpiasangareid tervitavad Sõpruse pargis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ja Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev. Üritusel osaleb Eesti Olümpiakomitee asepresident Jüri Tamm.

Olümpiateemalise skulptuuri rajamise ja olümpiamedalistide tänuürituste korraldamise Põltsamaal algatas Sõpruse pargi kauaaegne eestvedaja Ants Paju.

Enne avalikku üritust Sõpruse Pargis kohtuvad olümpiasportlased õpilastega Põltsamaa Ühisgümnaasiumis, vestlevad nendega ja viivad läbi näidistrenni.
 
Olümpiasangarite vastuvõttu Põltsamaal korraldavad Põltsamaa Linnavalitsus, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Põltsamaa Kultuurikeskus, SA Põltsamaa Lossi ja Parkide Arendus ning Jõgevamaa Spordiliit Kalju.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda