Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatus kinnitas 28,5 miljonit euro eest regionaaltoetuste investeeringuid 28 projektile Harju, Ida-Viru, Jõgeva, Põlva ja Pärnu maakonnas.

Teiste hulgas said toetust  Põltsamaa suure silla rekonstrueerimine ja Põltsamaa-Pisisaare kergliiklustee arendamine.

Põltsamaa Linnavalitsus saab EASilt 0,64 miljonit eurot. Selle raha eest  rekonstrueeritakse Põltsamaa sild, mis on ettevõtluse seisukohast oluline avalik tugitaristu.

Pajusi Vallavalitsus saab Põltsamaa-Pisisaare ühenduse arendamiseks ca 1, 26 miljonit eurot. Toetuse abil on kavas ehitada Põltsamaa linnas, Põltsamaa vallas ja Pajusi vallas Põltsamaa-Pajusi-Luige tee äärde jalg- ja jalgrattatee pikkusega 7,1 km.

Jõgevamaal anti toetust veel Palamuse muuseumi arendamiseks ning Jõgeva linna kaguosa ettevõtlusala jaoks vajaliku tugitaristu rekonstrueerimiseks ja rajamiseks.

Arendusi toetatakse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusskeemist (PKT), mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.   Aastani 2020 saavad Eesti maakonnad piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuseks Euroopa Regionaalarengu Fondist 134,8 miljonit eurot.

PKT toetuse abil on võimalik teha investeeringuid sihtkoha eripära rõhutavate turismiatraktsioonide arendamiseks, ettevõtlusele vajaliku avaliku tugitaristu rajamiseks tööstus- ja ettevõtlusalade juurde, inkubatsiooni- ja tootearendusvõimaluste väljaarendamiseks, linnakeskuse avaliku ruumi ettevõtlusele atraktiivsemaks muutmiseks ning keskuste ja tagamaa vaheliste ühenduste (ühistransport ja kergliiklusteed) arendamiseks.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda