Adavere elanikud on algatanud allkirjade kogumise kampaania, et leida toetust Adavere-Põltsamaa kergliiklustee rajamiseks.

„Põltsamaa valla elanike huvides on Põltsamaa Vallavalitsus pöördunud Maanteeameti poole  kergliiklustee ehitamise palvega, mida ei toetatud. Üheks põhjuseks toodi ka kergliiklejate vähesus, mis ei ole aga sugugi nii,“ ütles allkirjade kogumise kampaania üks algatajaid Eve Kõrts.

Adavere elanikud kasutavad tema sõnul Põltsamaale jalgrattaga minekuks enamikel juhtudel Pajusi teed Mällikvere kaudu, kuna liiklus Tallinn-Tartu maanteel on liialt ohtlik. „Ega seegi tee rattaga liikluseks sobiv pole, sest teekatteks on osadel lõikudel jäme killustik ja teekond pikem. Kergliiklustee soovijaid oleks kindlasti, nii Adaverest Põltsamaa suunas kui ka vastupidi. Samuti oleks tee siis hea tervisespordi tegemiseks.“

Viimane surmaga lõppenud õnnetus 2016. aasta suvel  juhtus jalgratturiga, kes sõitis Väike-Kamarist Imaverre, kuna auto oli remondis.

Petitsioon juhib tähelepanu sellele, et seoses Adavere teelõigu ümberehitusega on olukord jalakäijatele ja jalgratturitele halvenenud: tee on kitsas mahasõitude kohtades ja saarte juures, samuti teede ristmikes.

Kõik, kes on huvitatud kergliiklustee ehitusest ja selle kasutamisest, saavad oma toetusallkirja anda septembrikuu jooksul Adavere Vaba Aja Keskuses, Adavere poes, Adavere raamatukogus ja Põltsamaa päevakeskuses.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#4 To Sass 2016-09-12 08:21
Adavere inimesed viid ka kõik minema või?!
Tsiteeri
#3 Sass 2016-09-11 12:45
Milleks seda teed vaja? Viime parem Adavere Põhikooli üle Põltsamaale.Nii hoiaks riik rohkem raha kokku.
Tsiteeri
#2 Mihkel 2016-09-08 12:07
Kas petitsioon.ee-s saab ka teotusallkirja anda? Digitaalselt ma mõtlen
Tsiteeri
#1 Emili 2016-09-08 11:15
Kas saab allkirja panna kuskile Põltsamaa linna teede korrastamiseks?
Oleks aeg juba!
Tsiteeri