Eelmisel aastal alguse saanud Põltsamaa suvekool toimus sellel aastal samuti augustis, enne kohvikutepäeva. Suvekoolis osalesid 7 – 9 aastased lapsed, kokku oli neid 16. Sel korral olid erinevate riikide kultuuri ja toitu tutvustamas mitmed külalised.

Suvekooli päevad algasid hommikuvõimlemisega ja seejärel vaadati gloobuselt, millisest riigist päeva külaline rääkima hakkab.

Enne kui uurida kaugemaid riike tuleb tunda oma kodumaad.  Seetõttu olidki esimesel päeval külalised Võrumaalt. Egle ja Triin  rääkisid terve päeva lastega võru keeles, lugesid võru keelseid lugusid ja laulsid koos lastega võrukeelseid regilaule. Koos mängiti, punuti paela sõbrale või kodupuule ja valmistati kruubiputru.

Teise päeva õhtuks kõlas laste suust Itaalia keelseid sõnu: ciao, buongiorno, buona sera, arrivederci, grazie, prego; Monika juhendamisel valmistati pastat ja tutvuti Pinocchioga.

Neljapäeval räägiti Rootsit ja Prantsusmaast, Katrin ja Henri õpetasid vastavate riikide mänge, kuulati koos muusikat, koos valmis rootsi traditsiooniline panniroog ja prantsuse krepid, ning meisterdati rootsi südamed. Viimasel päeval oli külas Karolin, kes tutvustas lastele Palestiinat, kus ta oli kolm kuud olnud vabatahtlikuks. Koos õpiti Palestiina traditsioonilist tantsu ja valmistati üheskoos hummust. See päev oli tõeline tantsupäev. Lastele meeldis väga koos külalistega meisterdada ja kokata - lõikuda, riivida, segada ja maitsta

Kui eelmisel aastal saime hõisata, et päike rõõmustas koos suvekooli lastega, siis sellel aastal saab öelda, et vihm ei seganud põrmugi meie ettevõtmist. Lapsevanemadki ütlesid, et see oli just õigel ajal - mida need lapsed selle suure vihmaga ikka oleksid teinud! Viimasel päeval otsustas aga päike ikkagi välja ilmuda ja nii said lapsed lisaks tubastele tegevustele ka õues mängida.

Suvekooli lapsed osalesid ka linna kohvikutepäeval – pakuti koduseid küpsetisi ja lapsed olid tublid müüjad leti taga. Laste oma kohvik pakkus lisaks toidupoolisele tegevust lastele: näomaalingud, mängud Pipiga ja väike seiklusrada. Pipi andis ka ühe hea soovituse – müüa maha niipalju herilasi kui võimalik!

Meil on väga hea meel, et suvekoolis osalenud lapsed ja nende vanemad aitasid kaasa kohviku õnnestumisele. Suur aitäh kõigile! Kohvikus teenitud raha eest ootab lapsi ees üks vahva üllatus. Nii tore oli näha ettevõtlike laste silmis sära ja rõõmu. Vahva oli kohtuda vanade sõpradega keset suve ja saada juurde uusi sõpru. Lapsed jäid ootama juba järgmist Suvekooli, et avastada, kogeda ja teada saada midagi uut!

Annika, Katre ja Mari-Liis

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda