Suurem osa vilja on Põltsamaa piirkonna viljakasvatajate sõnul veel põllu peal, selle kättesaamine oleneb nüüd edasistest ilmadest, kirjutab portaal Põllumajandus.ee.

Kui nädal algas päikesepaistelise ilmaga, siis juba teisipäeval levis vihmasadu üle Eesti. Ilmateade andis üheksale maakonnale lausvihma hoiatuse. Kuningamäel asuva osaühingu Viraito juhataja Toivo Kensi sõnul hakkab koristamise venimisega paraku ka vilja kvaliteet kannatama. Ettevõte kasvatab teravilja 280 hektaril, millest koristada on siiani jõutud vaid väike osa.

„Enamik vilja on meil veel põllult koristamata. Põhiline töö on alles ees. Vihmade vahel koristame ja vili on nii märg, et ka kuivatamise peale kulub rohkem ressurssi. Üldiselt on saak aga üle keskmise - võib rahule jääde," kõneles Kens.

Ka Pajusi vallas teravilja kasvatav Lembit Paal Pajusi ABF-ist märkis, et tänavused ilmad on viljakasvatajate jaoks murettekitavad. „Suurt paanikat siiski veel ei ole, kuna näiteks talinisu ja hilisemad odrad pole veel valmis. Midagi oleme saanud juba põllult ka koristada, kuid suurem osa koristamisest seisab veel ees. Kui hea viljasaak tuleb, veel öelda ei oska. Seda saab otsustada alles siis, kui vili salves," märkis Paal.

 

Foto on illustratiivne

 

Loe pikemalt portaalist Põllumees.ee!

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda