Osaühing Löök Ehitus vaidlustas Tartu Halduskohtus endise EPT-spordihoone enampakkumise, leides et enampakkumise tingimused eelistavad ühte osapoolt teisele.

Põltsamaa Linnavalitsus pidi reedel, 22. septembril avalikul suulisel enampakkumisel müüma EPT endise spordihoone kinnistu. Enampakkumise teates oli tingimusena välja toodud, et ostja peab kinnistul asuva hoone võtma kahe aasta jooksul kasutusele vähemalt 75% ulatuses hoone suletud netopinnast (1663,8 m2). Kasutusele võtmise kohustuse rikkumise ja mittetäitmise korral tuleb ostjal tasuda leppetrahv 12 750 eurot.

OÜ Löök Ehitus viitab kaebuses sellele, et kui linn soovis kinnistut müüa otsustuskorras Advanced Sports Installations Europe ASile, siis ei seadnud see ettevõtjale mingeid eritingimusi hoone kasutuselevõtul.

"Võrdse kohtlemise printsiibist tulenevalt on praegusel enampakkumisel eritingimuste ja leppetrahvide kehtestamine selle printsiibi varjamatu rikkumine," märkis OÜd Löök Ehitus esindav Annika Kiisk (Õigusbüroo Aspekt OÜ).

Kiisa sõnul peab Põltsamaa linnavalitsus põhjendama, mis asjaoludel nüüd toimuval suulisel enampakkumisel lisandusid ostjatele oluliselt koormavamad müügitingimused.

Linnavalitsus ei pea põhjendatuks OÜ Löök Ehitus kaebust. Kui kohus keelab kinnistu müügi enapakkumisel, tekib vaidluse lahendamiseni olukord, kus kinnistu arendamine jääb seisma - ei looda uusi töökohti, hoone kinnistul amortiseerub ja tema väärtus langeb, linnal jäävad tegemata olulised investeeringud müügist laekuva tulu arvelt jms.

Põltsamaa Linnavalitsus on seisukohal, et on käitunud antud olukorras õiguspäraselt ja kaebus on esitatud üksnes pahatahtlikel eesmärkidel, ei ole põhjendatud ning ei kuulu rahuldamisele. Samuti avaldas linnavalitsus arvamust, et ka selle vaidluse lahenedes ja uue enampakkumise korraldamisel leiab kaebaja võimaluse selle taas vaidlustada.

Tartu Halduskohus võttis eile vastu kohtu määruse, millega rahuldas OÜ Löök Ehitus õiguskaitse taotluse ning peatas EPT-spordihoone kinnistu müügi kuni menetlust lõpetava kohtulahendi jõustumiseni käesolevas haldusasjas.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#5 VAATLEJA 2017-09-28 22:08
Lagunemise vältimiseks on väike trahv ja kohustus loogiline kohustus.
Ja kui osta soovija seda vaidlustab, siis on ju selge - ei ole tõsist plaani tegevuste käivitamisteks !
Pigem on plaan, ehk kinnisvara hinnad tõusevad ja siis teenin ?
Trahv ju nii sümboolne summa - tõsisel tegijal ei oleks vast probleemi ka majanduskriisi korral see maksta. Kinnisvara on ikka tema oma !
Tsiteeri
#4 Kohalik 2017-09-27 09:40
See kus mingi äriühingu juhataja, omanik või kes iganes sündis või kaugel pakutavast objektist elab ei oma mingit tähtsust ega loo kellelegi mingeid eeliseid. Ma arvan, et Löök Ehitus ei taha seda hoonet kindlasti linna kahjustamiseks ja ilmselt ka temal on omad üllad plaanid. Nagu ma olen aru saanud, siis on ka kohtus teda saatnud oma õiguste nõudlemisel teatav edu. Arvan, et mitte põhjusteta. Tegemist on avaliku varaga, millele võib pretenteerida igaüks. Kellegi eelistamine läbi mingite subjektiivsete kriteeriumite pole läbipaistev ja pigem tekitab usaldamatust avaliku võimu suhtes. Las mehed pistavad rinda ausas konkurentsis ning siis selgubki sobivaim kanditaat sellele hoonele. Lihtne ja aus.
Tsiteeri
#3 to kohalik 2017-09-27 07:46
Kohalik kirjutas:
See Advanced Sports Installations Europe AS asub Magasini tn 31 Tallinn Harjumaa. Miks nemad Puurmanipoistest paremad on? Nad asuvad ju veelgi kaugemalt. Valdade liitmisega saavad Puurmanlased kohe omadeks ja elu läheb sõbralikult edasi.Tublid Puurmanipoisid ärge laske võõraid oma õuele. Edu.


Advanced Sports Installations Europe AS tegevjuhi sünnikoht ju vaid ca 400 meetrit sellest nn spordihoonest ja tal muidki plaane Põltsamaal oma kodulinna hüvanguks

Löök Ehituse tegelane aga sündinud kusagil Tartu taga
Tsiteeri
#2 Kohalik 2017-09-26 09:30
See Advanced Sports Installations Europe AS asub Magasini tn 31 Tallinn Harjumaa. Miks nemad Puurmanipoistest paremad on? Nad asuvad ju veelgi kaugemalt. Valdade liitmisega saavad Puurmanlased kohe omadeks ja elu läheb sõbralikult edasi.Tublid Puurmanipoisid ärge laske võõraid oma õuele. Edu.
Tsiteeri
#1 oleks 2017-09-24 18:44
Enampakkumise teates oli tingimusena välja toodud, et ostja peab kinnistul asuva hoone võtma kahe aasta jooksul kasutusele vähemalt 75% ulatuses hoone suletud netopinnast (1663,8 m2)...

Advanced Sports Installations Europe AS, kes soovis veel käesoleva aasta lõpul hoonesse kunstmuru ümbertöötlemise tehase tööle panna. ...

Nuvat, asi oleks ju juba selle aasta sees tööle saanud kui see võõra valla poiss ei oleks tulnud siia kaikaid kodaratesse loopima. Ise ei tee ja teisele ka ei anna. Kas Mitte Puurmanis üks endine tehas pole selle noorsandi kasutuses? Kui korras tal see seal siis on, et nüüd linna tahab ka osta ja jätta lagunema?
Tsiteeri
19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised