30. augustil kell 14.00-16.00 toimub Põltsamaa Ühisgümnaasiumis Põltsamaa piirkonna teadushuvihariduse ümarlaud. Ümarlaud toob kokku huvilised, kellega koos mõtestatakse lahti teadushuvihariduse roll noore elus, arutletakse selle üle, kuidas võiks uues vallas olla teadushuviharidus korraldatud ning võib-olla innustatakse kedagi ka uut teadushuviringi käivitama.

Eesti Teadusagentuuri esindajad Terje Tuisk, Signe Ambre ja Katrin Saart räägivad, miks teadushuviharidus on oluline ja milliseid oskusi tulevikuühiskond vajab. Tartu SPARK Makerlabi esindajad jagavad oma inspireerivat lugu. Ümarlaual osalejad saavad teada, kuidas Tartu sai osaks rahvusvahelisest isetegijate revolutsioonist, mille eesmärk on tehnoloogiaga lustida ja soosida uute põnevate lahenduste leiutamist.  SPARK Makerlab'is on muuhulgas korraldatud kõlari, mikrofoni ja elektrikitarri ehitamise töötuba, jootmise ABC kursust, kasehalust valgusti ehitamise töötuba, akupanga valmistamise töötuba, purjekaehitamise laagrit jpm.

Teiseks soovib ümarlaud tuua kokku võimalikud piirkonna teadushuvihariduse arendajad, huvilised, kaasamõtlejad, kellega koos kujundada teadushuviharidust uues Põltsamaa vallas.  Hetkel on piirkonnas olemas muusikakool, spordikool ja kunstikool. Teadusringid toimuvad mõnes üldhariduskoolis ja lasteaias. Arutleme, kuidas võiks uues vallas olla teadushuviharidus korraldatud, et mitmekesised võimalused oleksid kõigile soovijaile kättesaadavad.

Kolmandaks loodavad ümarlaua korraldajad üles leida võimalikke huvilisi, kel soov käivitada uusi teadusringe piirkonna noortele. Pilootringile on rahastus olemas  Eesti Noorsootöö Keskuse Põltsamaa piirkonna omavalitsuste (Kolga-Jaani vald, Pajusi vald, Puurmani vald, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald) koostöögrupi tegevuskava raames. Uurime, millist tuge uute ringide võimalikud käivitajad ja juhendajad vajavad.

Ümarlauale on kutsutud koolide reaal- ja teadusainete õpetajad, ringide juhendajad ning omavalitsuste esindajad. Ent oodatud on kõik, kel soov piirkonna teadushuvihariduse arendamisel kaasa rääkida või ise noori juhendada, et süvendada nende huvi loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia põneva maailma vastu. Palume osalemisest teada anda aadressil  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Teadushuvihariduse ümarlaud toimub haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames. Põltsamaa piirkonna omavalitsuste (Kolga-Jaani vald, Pajusi vald, Puurmani vald, Põltsamaa linn, Põltsamaa vald) koostöögrupi tegevuse eesmärgiks on mitmekesistada noorsootöös toimuvat ja noorte võimalusi töö- ja kooliväliseks tegevuseks.

 

Pilt on illustreeriva tähendusega (Scout, Wikimedia Commons)

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised