Laste- ja noortejooga tunde planeerides otsisin Põltsamaal kohta, kus tunde läbi viia. Esialgu paistis, et selleks sobivaid rendipindasid on hulganisti, aga ruumide ülevaatamisel selgus, et tegelikult joogatunni jaoks ideaalset kohta pole.

Lossihoovis on suurepärane koht olemas, aga seal on väga külm..... Kindlasti ei saa paljajalu joogatada ja lõdvestuda külmas ruumis, samuti ei ole mõnus seda teha suures spordisaalis, ka ei ole mõttekas olemasolevaid matte ja teisi vajalikke vahendeid iga kord kokku pakkida ja teisaldada.

Nii jäi lõpuks sõelale Lossi tänava maja esimesel korrusel olev ruum, kuhu sai kohe sisse kolida, remonti tegemata!

Miks aga just selline nimi? 

Päike annab energiat, rõõmustab ja teeb tuju heaks. Kui päike särab, siis algavad muutused – loodus tärkab ja inimesed muutuvad aktiivsemaks. Päike on elujõu allkas.

Ka joogaga tegelemine annab energiat ja elujõudu ning aitab saavutada muutusi. Ka igaühe südames on päike, mis oma säraga valgustab, soojendab ja näitab teed, kuid igapäevaelu võib selle sära tuhmimaks muuta. Isikliku sisiemise sära hoidmine või taastamine on aga igaühe enda teha! Üheks abiliseks on siin jooga, tegelemine oma keha ja vaimuga.

Koolitustel osaledes olen külastanud mitmeid kohti, kus toimuvad joogatunnid ja need kannavad väga erinevaid nimetusi. Eks minugi peas oli mitmeid mõtteid, aga kuna ruum ei ole väga suur, siis tundus pesa kõige paremini sobivat. Ja päikeselisel päeval on joogapesa eriti päikeseline!

Joogapesas toimuvad tunnid kolmel päeval nädalas

Kuu aega tegutsenud joogapesas on tundide ajad juba paika loksunud. Teisipäeviti on oodatud nooremad  koolilapsed (1. –  4. klass) kell 15.00, kolmapäeviti 7. –  9. kl ja neljapäeviti  5. – 6. kl õpilased kell 15.15. Kolmapäeva hommikuti toimub Gaia klassi laste joogatund. Vanusegrupid ei ole kindlalt piiritletud, seega on võimalik suurematel lastel ka valida, millises grupis osaleda. Kuna gümnaasiumiõpilastele on ühise aja leidmine keeruline, siis neil on võimalik osaleda põhikooli õpilaste kolmapäevases tunnis või täiskasvanute tundides.

Laste- ja noortejooga tundidele on lisandunud ka täiskasvanute tunnid. Kuna jätkan joogaõpinguid, siis tuttavate palvel hakkasin saadud teadmisi ja kogemusi neile jagama. Nüüd on ka teistel huvilistel võimalik osaleda ja valida sobiv aeg.

Täiskasvanute tunnid toimuvad teisipäeva (kell 18.00) ja neljapäeva õhtuti (kell 18.30), lisaks on võimalik joogatada kolmapäeviti päevases tunnis (kell 11.00). Joogatunnid baseeruvad Kundalini joogal ning tunnid kestavad poolteist tundi.

Joogapesa tunnid toimuvad kaks korda nädalas ka mujal – lastejooga tunnid on esmaspäeviti lasteaias Mari ja neljapäeviti lasteaias Tõruke. 3 – 7 aastaste laste tundidesse on oodatud ka kodused lapsed.

Joogatunnis osalemise soovist on oluline teatada, kuna kohtade arv piiratud, lisaks võib mõnikord juhtuda ka muudatusi tundide aegades. Info leiab FB Päikesesära Joogapesa lehelt, huvi korral saab ühendust võtta kirjutades e-meilile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistades telef. 53312374.


Annika Kallasmaa

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised