Põltsamaa piirkonna omavalitsused tegid Maanteeametile ettepaneku istuda ühise laua taha, et vaagida võimalikke arenguid Puhu risti piirkonnas.

Ühe teemana soovivad omavalitsused arutada Tallinn-Tartu maanteele Puhu risti autobussipeatusse ootekodade rajamisega seonduvat.  Põltsamaa piirkonnas elab ligi 11000 elanikku ja Puhu ristis paiknev bussipeatus on viimaste aasta jooksul muutunud kohalikele elanikele oluliseks transpordisõlmeks. Puhu risti bussipeatust läbib Tallinn-Tartu suunal 23-24 bussi ja Tartu-Tallinna suunal samuti 23-24 bussi.

Bussipeatuste lisandumisega Puhu ristis on kahanenud Põltsamaad läbivate busside arv. Täna peatub Põltsamaal 7 Tartu-Tallinn ja 9 Tallinn-Tartu suunal liikuvat bussi.

"Põltsamaa linna läbivaid bussiliine vähendatakse pidevalt ja peatused kolivad kõik üle Puhu risti. Bussipeatused Puhu ristis paiknevad lagedal kohal põldude vahel ja bussiootajad on ilma meelevallas," seisab kirjas Maanteeametile. "Meid huvitab kui kaugele on see projekt jõudnud ja kas sellel aastal võib loota, et ootekojad paigaldatakse Puhu risti bussipeatusse."

Põltsamaa linn, Põltsamaa vald, Pajusi vald ja Puurmani vald soovivad Maanteeametiga arutada ka Esku ja Võisiku vahelise kergliiklustee rajamist, Põltsamaa linna läbivate riigiteede saatust ning Põltsamaa ja Jõgeva vahelise maantee rekonstrueerimist.

"Riigi tugimaanteel 37 Jõgeva-Põltsamaa moodustab autorongide hulk 11-15 % liiklusest ning autorongide hulk suureneb seoses Vägari külas avatava biosöevabrikuga 2018. aastal veelgi. Vajalik on planeerida maantee rekonstrueerimine, sest olemasoleva maantee seisukord on halb," seisab pöördumises. Võimaliku rekonstrueerimisega seoses tuleb luua ka mugavam juurdepääs Aidu tehisjärvele, mis on muutunud kohalikele ja Jõgeva inimestele suvel üheks meelispaigaks.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda

Kommentaarid  

#3 vanem reisija 2016-11-04 12:07
siis peaks käiku panema või pikendama ka mingi liini, et inimesed saaksid kasvõi hommikulgi selliste Puhu Ristilt väljuvate busside peale, milledega saaks kella 9 -ks Tartusse ja Tallinnasse 9.30 või 10.00. Paljud käivad koolitustel ja arsti juures ja bussid mis varem väljusid linnast Tartusse 8.20 ja Tallinnasse 8.25 - olid väga praktilised.
Kui nüüd saaks korraldada nii, et mingi buss liiguks Puhu ristini nii, et jõuaks bussidele mis väljuvad Tartu suunal: 8,07 ja Tallinna suunal: 7.47 või 8.16

Pean silmas liini 488 Põltsamaa - Sakala - Põltsamaa,mis jõuab Sakalast Põltsamale kell 7:50 ja
Tsiteeri
#2 Annika 2016-11-03 22:33
Lisaks ootepaviljonidele Puhu-Ristis tuleks mõelda ka sellele, kuhu auto parkida, et linnast kaugemalt tulijad saaksid oma auto suurlinnas käimise ajaks kusagile jätta.
Tsiteeri
#1 Maiken 2016-11-02 19:30
Bussid hakkavad peatuma Puhu ristis ja selle arvelt vähendatakse ka Adaveres peatuvate busside arvu. Aga kas keegi oskaks vastata ka sellele, kuidas vanemad inimesed Adaverest sinna saavad. Eriti puhkepäeviti on Adavere-Põltsamaa vaheline bussiliiklus lausa olematu ja Bussipeatusest Puhu risti on ka veel paras pikk maa...
Tsiteeri
19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised