Hea portaali lugeja!

Sõnastasin enda jaoks kunagi põhimõtte – kui see, mida teed, muutub ühel hetkel tüütuks kohustuseks, on aeg kõrvale astuda. Olen otsustanud 31. oktoobril lõpetada Põltsamaa infoportaali tegemise.

Oleme koos olnud neli aastat. Põltsamaa.info alustas 2013. aasta 1. oktoobril. Tol ajal oli mul unistus  luua internetimeedias koht, mis toob kokku põltsamaalased ja tekitab meis uhkust oma kodu ja inimeste üle. Eriliselt tõstsin kilbile vabaühendused, kus inimesed panustavad sageli õhinapõhiselt sellesse, et meil kõigil oleks Põltsamaal parem elada. Ajakirjanduslikus plaanis tahtsin kujundada infoportaalist kõige operatiivsema uudistekanali, mis võiks täiendada kaks korda nädalas ilmuvaid Vali Uudiseid.

Kuidas see on õnnestunud, sellele annate hinnangu teie. Nelja aasta jooksul ilmutasin Põltsamaa elust üle 3000 loo ja üle 1500 eraisiku kuulutuse. Olen seda teinud üksinda, perekonna, muude kohustuste, hobide ja harrastuste kõrval. Mõnikord ka nende arvelt.

Oleme koos teiega elanud üle häid ja paremaid päevi. Usun, et portaal andis oma ilusa panuse sellesse, et lasteaiad MARI ja Tõruke võitsid kahel järjestikusel aastal IF Kindlustuse turvakampaaniad: üks sai endale rajada uue piirdeaia, teine turvaaia. Portaal aitas kaasa rahvahääletustele, millega Kamari keskus sai endale uue võrkpalliväljaku, noortekeskus korrastas Põltsamaa jõe ääres lastebasseini ja Põltsamaa loss valiti Eesti 100 aarde valikul esikolmikusse. Portaal andis hoogu ka lasteaia MARI linnulaulude projektile Hooandjas ja aitas perekonda, kes kaotas tuleõnnetuses oma kodu. Ja mäletate seda hasarti, millega aitasime üheskoos Aivel võita Selveri parima teenindaja konkursi.:)

Põltsamaa.info on toetanud kümneid spordi-, kultuuri- ja noorteühendusi, pakkudes neile tribüüni oma tegevuse tutvustamiseks.

Püüdsin portaali toimetades olla võimalikult tasakaalustatud, aus ja erapooletu, kuigi see oli vahel väga raske. Iseäranis keerulised oli minu kui toimetaja jaoks hetked, kus seisin silmitsi kriitiliste teemadega. Valimistega seotud dilemmadest olen kirjutanud varem.

Neljale aastale tagasi vaadates tundub käidud tee tohutu pikk ja selja taha jäänud mägi hiiglama kõrge. Tänan teid, kümneid tuhandeid lugejaid, kes on olnud mulle kaasteelisteks.  Tänan organisatsioone, kes on lahkesti jaganud oma tegemistest informatsiooni ja soovinud seeläbi end tutvustada laiemale avalikkusele. Tänan neid ettevõtteid ja organisatsioone, kes on ostnud portaalis reklaami ja aidanud sellega natuke korvata tegija vaeva.

Olen jõudnud ühe teekonna lõppu. Väsisin ära. Soovin keerata elus lehekülje ja pühenduda uutele väljakutsetele.

Mis saab edasi?

Kohalike valimiste eel on mitmed poliitilised jõud lubanud hakata välja andma regulaarselt ilmuvat vallalehte. Loodetavasti jätkab ilmumist ka kohalik ajaleht Vali Uudised. Põltsamaa piirkonda katab oma reporteriga ka maakonnaleht Vooremaa.

Kui leidub huviline, kes soovib portaali edasi toimetada, olen valmis arutama üleandmise tingimuste üle.

Aitäh teile!

Raivo Suni

Uuest aastast lõpetavad tegevuse maavalitsused ja koos sellega kaotavad töö kõik maavanemad. Oma institutsiooni sümboolseks lõpuks istutasid maavanemad Põltsamaal tamme ja püstitasid endale mälestuskivi, vahendas ERR.

Teisipäeval kogunesid Põltsamaal Ants Paju rajatud Sõpruse parki ligi pooled tänastest maavanematest ning istutasid oma ameti sümboolseks lõpetamiseks tamme. Samuti püstitati mälestuskivi, millele graveeriti viimaste maavanemate nimed. Kivi alla silindrisse pandi aga paber kõikide maavanema ametis olnud inimeste nimedega.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist!

Eestis ainuke õuelasteaed MTÜ Lapsed õue korraldas hiljuti fotokonkursi "Kogu ilm on mängumaa", mille võitis Põltsamaa lasteaed MARI. Auhinnaks sai lasteaed putukahotelli ja lindude söögimaja, mille pani välja osaühing ÕÄ.

Lasteaia Mari juhataja Tiia Kaeramaa sõnul on lasteaed panustanud rohkelt mõtteid ja jõudu õuemängutegevustesse.

„Lasteaia õuele rajati kevadel kuus pajuokstest mänguonni, mis annavad lastele võimaluse loovateks mängudeks.  Majahoidjaga oli kokku lepitud, et värvilised sügisesed  lehed jäetakse külmade tulekuni  lastele põnevaks mängumaaks,“ ütles ta.

Sügislehti ära kasutades said lapsed teha koos õpetajate Inge Toode ja Kairit Kärt´iga lehtede sisse  sõiduteed, millel  oli väga lustlik ja põnev  autode ning ratastega sõita. Rajatud tee ääres oli hea peidu- ja puhkekoht ning sõidukitele tankimise kohaks pajuokstest rajatud õueonn.

Vaata fotosid mängumaast! (lasteaed MARI)

IMG_20171018_110623.jpgIMG_20171018_110620.jpgIMG_20171018_112307.jpgIMG_20171018_110526.jpg

Põltsamaa linna, Põltsamaa valla, Pajusi valla ja Puurmani valla ühinemise teel moodustus 21. oktoobril uus omavalitsusüksus – Põltsamaa vald.

Põltsamaa Linnavalitsus, Põltsamaa Vallavalitsus, Pajusi Vallavalitsus ja Puurmani Vallavalitsus ametiasutusena jätkavad oma ülesannete täitmist senistes asukohtades 31. detsembrini. Ametiasutused korraldatakse ümber alates 2018. aasta 1. jaanuarist.

Kuni ühinemisjärgse Põltsamaa valla uue kodulehe valmimiseni on kasutusel ühinenud linna ja valdade veebilehed www.poltsamaa.ee, www.poltsamaavv.ee , www.pajusi.ee ja www.puurmani.ee .

Põltsamaa Vallavolikogu uue koosseisu ametlik info avaldatakse Põltsamaa valla veebilehel http://poltsamaavv.kovtp.ee/vallavolikogu

23. Oktoober 1

Vaata, kes asuvad tööle uues vallavolikogus!

Põltsamaa valla valimiskomisjon registreeris 20. oktoobril…
19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised