Uuest aastast lõpetavad tegevuse maavalitsused ja koos sellega kaotavad töö kõik maavanemad. Oma institutsiooni sümboolseks lõpuks istutasid maavanemad Põltsamaal tamme ja püstitasid endale mälestuskivi, vahendas ERR.

Teisipäeval kogunesid Põltsamaal Ants Paju rajatud Sõpruse parki ligi pooled tänastest maavanematest ning istutasid oma ameti sümboolseks lõpetamiseks tamme. Samuti püstitati mälestuskivi, millele graveeriti viimaste maavanemate nimed. Kivi alla silindrisse pandi aga paber kõikide maavanema ametis olnud inimeste nimedega.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist!

Eestis ainuke õuelasteaed MTÜ Lapsed õue korraldas hiljuti fotokonkursi "Kogu ilm on mängumaa", mille võitis Põltsamaa lasteaed MARI. Auhinnaks sai lasteaed putukahotelli ja lindude söögimaja, mille pani välja osaühing ÕÄ.

Lasteaia Mari juhataja Tiia Kaeramaa sõnul on lasteaed panustanud rohkelt mõtteid ja jõudu õuemängutegevustesse.

„Lasteaia õuele rajati kevadel kuus pajuokstest mänguonni, mis annavad lastele võimaluse loovateks mängudeks.  Majahoidjaga oli kokku lepitud, et värvilised sügisesed  lehed jäetakse külmade tulekuni  lastele põnevaks mängumaaks,“ ütles ta.

Sügislehti ära kasutades said lapsed teha koos õpetajate Inge Toode ja Kairit Kärt´iga lehtede sisse  sõiduteed, millel  oli väga lustlik ja põnev  autode ning ratastega sõita. Rajatud tee ääres oli hea peidu- ja puhkekoht ning sõidukitele tankimise kohaks pajuokstest rajatud õueonn.

Vaata fotosid mängumaast! (lasteaed MARI)

IMG_20171018_110526.jpgIMG_20171018_112307.jpgIMG_20171018_110620.jpgIMG_20171018_110623.jpg

Põltsamaa linna, Põltsamaa valla, Pajusi valla ja Puurmani valla ühinemise teel moodustus 21. oktoobril uus omavalitsusüksus – Põltsamaa vald.

Põltsamaa Linnavalitsus, Põltsamaa Vallavalitsus, Pajusi Vallavalitsus ja Puurmani Vallavalitsus ametiasutusena jätkavad oma ülesannete täitmist senistes asukohtades 31. detsembrini. Ametiasutused korraldatakse ümber alates 2018. aasta 1. jaanuarist.

Kuni ühinemisjärgse Põltsamaa valla uue kodulehe valmimiseni on kasutusel ühinenud linna ja valdade veebilehed www.poltsamaa.ee, www.poltsamaavv.ee , www.pajusi.ee ja www.puurmani.ee .

Põltsamaa Vallavolikogu uue koosseisu ametlik info avaldatakse Põltsamaa valla veebilehel http://poltsamaavv.kovtp.ee/vallavolikogu

 Riiklik Ilmateenistus prognoosib sel nädalal miinuskraade ja lörtsi. Politsei soovitab aegsasti rehvivahetuseks valmistuda ja aja broneerida.

„Esimene talvekuu koputab varsti uksele, püsivad miinuskraadid jõuavad ka kohe kohale. Seega peavad sõidukiomanikud üle vaatama, kas nende talverehvid on korralikud ja terved. Kui ei, siis tuleb soetada korralikud rehvid ning panna aeg vahetuseks,“ ütles liiklusjärelvalvekeskuse patrulltalituse juht Henry Murumaa.

Murumaa sõnul tulevad libedad teeolud pahatihti üllatusena. „Kui vahetasid sügisjope paksema vastu ja kasutad autos istmesoojendust või kirud selle puudumist, siis need kõik märgid viitavad sellele, et lörts ja jää jõuavad varsti teele,“ lausus Murumaa.

Rehvi ostes on tähtis selle kvaliteet ja selle tüüp. „Ostes peab jälgida, et rehvid ühtiksid sinu automargile tehase poolt kehtestatud nõuetega nagu kõrgus ja laius. Vale laiuse ja ebaõige kõrgusega rehv mõjutab sõiduki juhitavust,“ rääkis politseinik.

Murumaa ütles, et väga väheste õnnetuste puhul saab näpuga näidata kulunud või katkiste rehvide suunas ja öelda, et ainuüksi need põhjustasid kokkupõrke või teelt väljasõidu. „Tavaliselt on see mitme asja koosmõju. Näiteks ületatakse kiirust või sooritatakse ohtlikke ja ebavajalikke manöövreid. Kui siis läheb midagi nihu või tuleb äkitselt reageerida, ei pruugi kulunud rehv sind õigeaegselt aidata,“ sõnas politseinik.

Murumaa soovitab rehviostjal, kes ei tea, millist rehvi osta, pöörduda eksperdi poole. „Vale rehv on ohtlik nagu kulunud,“ ütles ta.

Alates 15. oktoobrist võib sõita talverehvidega. Nende kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini. Lamellrehvidega tohib sõita aastaringselt. Talverehvi jääksügavus peab olema vähemalt 3 millimeetrit.

Politsei- ja Piirivalveamet käivitas kevadel Eesti Rehviliiduga kampaania „Paigaldan korralikke rehve!“ ning kutsub sellega ühinema töökodasid, kes paigaldavad sõidukitele korralikke rehve.

19. Oktoober 1

Pajusi maantee on reedel suletud

Homme, 20. oktoobril kella 8.00-20.00ni on Pajusi maantee…
19. Oktoober

Kunstmuru ümbertöötlemise tehas tuleb Põltsamaale järgmisel aastal

ASi Advanced Sports Installations Europe soovib esimesed…
18. Oktoober 26

Põltsamaa valda hakkab juhtima kolmikliit

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Eesti Keskerakond ja Eesti…
18. Oktoober 6

Pajusi mnt spordihoone leidis suulisel enampakkumisel uue omaniku

Pajusi mnt 18j omanikuks sai suulise enampakkumise…

Arvamus

Oktoober 05, 2017 2

Tutvu Põltsamaa vallas osalevate poliitiliste jõudude valimisprogrammidega!

Täna algas kohalike valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskuses. Avaldame siinkohal nende poliitiliste…
Oktoober 02, 2017

Otsime noori, kes soovivad osaleda kohaliku elu otsustusprotsessides

Otsime noori, kes on huvitatud kohaliku elu arendamise otsustusprotsessides osalemisest. Soovime, et noored räägiksid…
September 29, 2017

Õige kütmine tagab puhtama õhu

Keskkonnaamet tuletab seoses alanud kütteperioodiga meelde, et majapidamises tekkinud olmeprügi põletamist tuleb…
September 25, 2017

Kõigis kortermajades tekivad 1. jaanuaril korteriühistud

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus (KrtS) jõustub 1. jaanuril 2018.a. Pooltes Eesti kortermajades puuduvad…
18. Oktoober

EOK tunnustab nii Felixhalli kui ka Kuningamäe terviseradasid

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse…
17. Oktoober

Sünnipäevakingiks maailmameistrivõistluste pronksmedal!

Türgi kuurortlinnas Daylanis toimusid järjekordsed…

Viimati lisatud uudised